Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tanuljak meg főzni, ha...

Hogy tanuljak meg főzni, ha nagyon béna vagyok?

Figyelt kérdés

Nekem elmondhatják, elolvashatom, mégsem úgy sikerül.

Sokszor beválasztom az alapanyagokat is és azért lesz nem jó. Meg a technikám....hiába csinálom úgy és azt, amit mondanak, valamit mégis másképp csinálok és nem-jó lesz...de, nem tudom, hogy mi a nem jó....

nagyon gáz

ráadásul anyuka vagyok


2014. márc. 3. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Nyugi!!

Majd bele jösz.

Ha nagyik vannak körülöted ,állj oda csak segíteni amikor főznek. sok mindent ellesetsz tőlük.

Menni fog ne agodj először is mindnki béna a kezdetekben.

2014. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy az első írta.

Kezdj egyszerübb ételekkel ,és később ezeket már könnyen tudod variálni.

2014. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Eleinte főzz egyszerűbb dolgokat. Pl. Veszel egy zacskó mirelit zöldséget, egy csomag mirelit májgombócot és összefőzöd 3 maggi leveskockával, vízzel. Ha túl sós lesz, öntesz még hozzá vizet, ha ízetlen, teszel bele még kockát. :)

És hát kb. így megy az összes más étel elkészítése is, szóval a félelem lehet az első ok, ami gátol téged a főzésben. Én úgy tanultam meg, hogy részletesen leírtam az egész folyamatot, azt is, melyik lángra, milyen fazékba, hány percre tettem az ételt, ha valami jól sikerült, akkor elmentettem magamnak. Ha nem, akkor leírtam, következő alkalommal mit kell módosítani. Így olyan receptjeim lettek, amivel csak pár percig kell a konyhában maradnom és mindig ugyanúgy sikerül. (pl. tejberizs: AMC edény, 1 bögre rizs, 1 bögre víz, 1 l tej, csipet só, 7 ek. cukor, ezt beleöntöm mindet az edénybe, nagy lángon főzöm 8 percig, addigra felforr, kislángra veszem, és még 25 percet főzöm, utána befedve otthagyom még 20 percre.-ez így nálam mindig tökéletes lesz, de lehet, hogy nálad nagyobb a láng vagy nem ilyen vastag az edény fala, szóval, ki kell tapasztalni mindent magadnak.)

2014. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Én is először a nagyon egyszerű dolgokat javaslom, pl tészta vagy leves.

Amúgy hármas, nagyon jó tippet adtál, köszönöm!!! :))

2014. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok. :)

Én meg 39 éves.

Nem most kezdtem, mégsem megy.

A férjem, azt mondja, hogy olcsóbb, ha veszünk főtt ételt, mert amit főzök úgyis ki kell dobni és mehetünk a főzelékfalóba vagy valahova...akkor már olcsóbb, ha nem próbálkozom....legalább megmarad a próbálkozásaim ára.

A sírógörcsről nem is beszélve.

Hogy fogom a lányom megtanítani főzni????????

2014. márc. 3. 15:11
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Nos.. ne haragudj, de így sehogy.. :)

Szerintem amit hármas írt, azt megpróbálhatod, és hogy ne legyen nehéz, és ne kerüljön sokba, egy egyszerű zölgséglevest főzz, az meg úgyse lehet olyan brutálisan rossz.. legfeljebb ráöntöd a növényekre :)

Sok sikert!

2014. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

a mai borsóleves a kukába végezte

büdös és erjed a szaga, az íze, a látványa

2014. márc. 3. 15:31
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

jó, nem éppen borsólevesre gondoltam :)

Mondjuk.. ha veszel a boltbanzacskós kínai levest...


Teszel vizet egy lábasba, belerakod a zacsiban lévő cuccokat a tésztát kivéve, felforralod a vizet, majd a összetöröd a tésztát, és beleöntöd a forrásban lévő vízbe.. fogod elzárod, lefeded, hagyod 10 percig állni, és kész..


Most mondanám hogyha ezt elrontod, fizetek egy sört, de sajnos nem szeretem a sört.. :)

2014. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

vagyis.. na midnegy.. :D

a lényeg, hoyg zacskós kínai levessel próbálkozz először.

2014. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 SzarvasLászló ***** válasza:
81%

Szerintem az történik, hogy huzatos helyen főzöl és közben a libbenő szél mindig ide-oda lapozgatja azt a fránya szakácskönyvet.


Egyszer próbáld meg a főzést huzat mentes helyen is ,)

2014. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!