Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS Elsóztam a kocsonyát! Ha...

SOS Elsóztam a kocsonyát! Ha dobok bele egy szem burgonyát, az magába szív valamennyi sót? Ha igen mennyi ideig hagyjam benne?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Én még úgy tanultam, hogy főzni is kell vele a krumplit, hiszen csak úgy a nyersen nem fogja magába szívni. De lehet, hogy a mai krumplik már tudják ezt is :)
2009. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
a gondolod dobj bele egy krumplit, de elárulom hogy ha el is sóztad, dermedten nem lesz annyira sós
2009. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Önts le róla,majd engedd fel hideg vízzel és főzd tovább,ha akkor már nem lesz sós.
2009. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Leönteni már nem fogom mert kb fél órát akarom még főzni:)/11 órától fől/Közben sütit is sütöttem és szerintem édes szájízre kóstoltam azért szaladt meg a só!Hát reménykedek hogy ha megdermed nem lesz annyira érezhető rajta!Kellemes ünnepeket!
2009. dec. 17. 16:31
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

A kocsonyába nem is kell sót tenni főzéskor, mert nem dermed meg..

A só feloldja a húsból és csontból kifővő kocsonyásító anyagokat és emiatt nem dermed meg.

2009. dec. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

tegnap 23:32-es: ne haragudj már, de ez nagy hülyeség, amit irtál! Én már 45 éve fözök kocsonyát, mindig megsóz´m már az elején és eddig még mindig megdermedt!


A kérdezönek: gondolom, most már késö, de a legközelebb tegyél a kocsonya levéböl egy keveset egy laposabb tálacskába és tedd a hütöbe egy órára. Akkor látod, hogy mennyire dermed és meg tudod kostolni, hogy mennyire füseres/sós, mert hidegen máshogy érzödik.

2009. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

23:32 téged még beengednek a konyhába?????

Ekkora blődséget még nem hallottam, hogy sótalan kocsonya. Pont az a jó, ha a a húsból kifő a "kocsonyásító" anyag, attól lesz a lében, attól fog megdermedni!

2009. dec. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

ma 11:32! Képzeld, tudom, hogy az a jó ha kifő a kocsonyásító anyag! Ugyanis ezt tanultam! Ha pedig sózod főzés közben, a kocsonyásító anyag feloldódik...

Próbáld ki egy csomag zselatinnal, amikor megdermed, szórjál rá sót, és meglátod mi lesz az eredmény!!!!

Bőven elég, ha evéskor sózod a tetejét...

2009. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
jajj utolsó mennyire buta vagy :D inkább halgattál volna először amikor hülyeséget mondtál de tovább okoskodsz :D a kocsonya pedig sz@r só nélkül
2009. dec. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a zselatinra szorsz sót, akkor azért lesz baja, mert a só kivonja a vizet belöle, viszont ha belefözöd, akkor semmi baja se lesz, mert van mellette elég máik viz is.


És ha neked a kocsonya ize ugyanolyan, ha a tetejére szorsz sót, vagy ha belefözöd, akkor az izérzéked negyáltalán nem müködik!!!!!!!

2009. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!