Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy 20 dekás laktózmentes...

Van egy 20 dekás laktózmentes túróm. Holnapra szeretnék valami sütit csinálni, persze laktóz mentesen. Mit ajánlotok? Tejfölöm is van, és zsirom is. Tojás, liszt is mehet, egyedül a tejtermék nem.

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Túrós lepény.
2014. márc. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Túrós pite, Túrós pogácsa,Piskóta túrós töltelékkel töltve, lehet akár gyümölcsös túrós is :)
2014. márc. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de bevált receptet vártam a 20 dekás turómra. Minden "bolti" recept 25 dekás turót ir. Azt gondoltam, hogy irtok egy receptet, ami a sajátotok, és bevált.
2014. márc. 30. 12:13
 4/17 anonim ***** válasza:

Sajnos 20 deka túróra senkinek sem lesz, neked kell arányosítani a megadott mennyiségeket, ha valamelyik szimpatikus lesz.Én is a pitetésztát tudnám ajánlani, de erre kevés a 20 deka túró, max, ha valami gyümölccsel fel nem turbózod.

akkor lehetne gyümölcstúrós pite.

A tészta 30 deka liszt, 20 deka zsír, 10 deka porcukor, 1 tojás sárgája, egy csipet só, az összegyúráshoz 1-2 kanál tejföl.

a zsírt alaposan elmorzsókáljuk a liszttel,majd beleütjük a tojássárgáját, hozzáadjuk a cukrot a pici sót és kevés tejföllel nagyon rugalmas tésztát gyúrunk.

elfelezzük, fél órát pihentetjük. ja közben eszembe jutott, hogy reszelhetünk bele egy citrom héját is, főleg, ha túrós.

pihentetés után kinyújtjuk az egyik lapot és sütőpapíros tepsibe simítjuk. rászórunk egy kis szitált prézlit, villával sok helyen megszurkáljuk és rákenjük a tölteléket, ami lehet ez esetben a feldúsított túró is, de reszelt alma, meggy,.... stb is lehet pitetöltelék.

ügyesen rásimítjuk a másik kinyújtott tésztalapot,amit szintén megszurkálunk több helyen.

a megmaradt 1 tojásfehérjét 1 kanál tejföllel és egy kanál porcukorral szoktam villával felverni, és ecsettel jól bekenni vele a felső tésztát.

előmelegített sütőbe teszem és addig sütöm a míg a tészta aranyszínű nem lesz.

Vizesruhára állítom a tepsit és hagyom teljesen kihűlni a tésztát, utána szépen szeletelhető.tetejére porcukor ízlés szerint.

nekem ez a pitetészta mindenre bevált.

2014. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm. Ez megvolt valaha nekem is, de eltünt. Tényleg kevés a turó, ugyhogy meggyel fogom csinálni. Sajnos laktózos vagyok, és a "MI" turónk 20 dekás, vagy ha kettőt veszek 40. Drága is, majdnek 400 ft.
2014. márc. 30. 16:14
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. A meggy alá azért alákenheted, de akkor is kell a morzsa, mert a túró és a meggy is ereszt kicsi levet. és, ha a cukor mehet, azért azzal keverd el, mert együtt savanykás lehet.

de megéri próbálkozni, mert azért a házisütinél finomabb nincs:)

Sok sikert, üdv:)

2014. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. márc. 30. 17:00
 8/17 A kérdező kommentje:
Idáig kerestem az enyémet, és megvan. 10 deka zsir van benne 15 deka cukor, és egy egész tojás. Ennyi a különbség. Valószinü a 20 deka zsirosat fogom csinálni, mert ha jól emlékszem elég száraz a tiz dekával. Az egész tojásnak nincs sok jelentősége, a cukrot meg majd megkóstolom. Meggy lekvár lesz plusz turó. Van rumom is, és vaniliám is, és citrom is.
2014. márc. 30. 17:36
 9/17 anonim ***** válasza:

A 30-20-10 liszt-zsír-cukor arány egy örökös pitetészta alaprecept, persze ettől el is lehet térni, de nem érdemes :)

Biztos vagyok benne, hogy egy finom sütit fogsz összehozni :)

Mégegyszer, sok sikert:)

2014. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Már a sütőben van
2014. márc. 30. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!