Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalatok szilikonos...

Tapasztalatok szilikonos muffin sütőformával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem jelenleg hagyományos van és papírformákkal használom.

A szilikonosba nem ragad bele papír nélkül sem? Ki se kell kenni?

Tojást lehet benne sütni?



2014. máj. 25. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! A nem túl bonyolult formájúakba nem ragad bele. Nekünk van egy maci alakú, azzal már szoktak lenni izgalmak, de eddig mindig sikerült egyben kiszedni belőle. A tojássütést nem tudom hogy érted, beleütsz egy tojást és megsütöd benne? Sose próbáltam ilyesmit. Ha csak arra gondolsz, hogy tojás van a tésztában, az persze nem probléma. Sütöttem már muffin alakú piskótát, nem volt gond.
2014. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Persze úgy értem, hogy nem ragad bele, hogy rátapad a falára és ottmarad egy vékony réteg, de ki lehet szedni egyben.
2014. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem sosem ragadt bele a szilikonosba.
2014. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor lehet, hogy áttérek a szilikonosra.

A tojást ügy érettem, hogy szoktam tojást vagy bacon-ös tojást sütni muffin formában.

2014. máj. 25. 22:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon bevallt. Teny, hogy nagyon jo minosegut vettem, de nem ragad bele semmi. Muffint, kuglofot, felfujtat, piskotat is sutotte benne, gond nelkul, gyonyoruen kijott mindegyik a kulonbozo formakbol. Az csak plusz piros pont, hogy rengeteg forma letezik. A kedvencem egy 12 dbos szivecskes muffintalca es egy nagy mezeskalacsbabus forma (ebben csinaltam a karacsonyi sutim).
2014. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, mehet a tojas is!
2014. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szilikonosnál is kell vizet tölteni az üresen maradó helyekre, ha nem töltöm meg mindegyiket?

2014. máj. 25. 22:50
 8/8 anonim ***** válasza:

szilikonosba nem kell víz az üresen hagyott mélyedésekbe, én soha nem teszek bele - bár én eleve jobban szeretem a különálló formákat, azokat tudom igény szerint variálni - mind mennyiségben, mind formákban -, és nagy előnyük még, hogy nem maszatolja össze őket az ember a tészta betöltögetésekor, ami aztán nem sül rá, és nem hagy eltávolíthatatlan barna égésnyomokat a szép, színes formákon...


volt pl., hogy már felszabdaltam 12 db-os egybefüggő szilikonformát egyes, különálló darabokra, mert kettő nem fért be a sütőbe egyszerre belőle, egy tepsi viszont nem volt elegendő a tésztamennyiséghez (pont másfél kellett volna), és így olyan különleges formájú különálló muffinformácskáim is lettek, amiket nem árulnak amúgy, csak egybefüggő formában (csak sniccerrel simán, egyenesen elvágdostam őket, így kis négyszögletes peremük is maradt, amitől stabilak maradtak, és kezelni is könnyebb őket a tészta betöltésekor)...

2014. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!