Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy ilyen étrendtől elképzelhe...

Egy ilyen étrendtől elképzelhető valami gyomorpanasz?

Figyelt kérdés

Reggeli: tej+zabpehely

Ebéd: hús+tészta

Vacsora: főzelék(lencse, bab)+tojás


2014. júl. 25. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben minden nap ez van, akkor elég unalmas. Bélpanasz felléphet, mert kevés a növényi rost, azaz túl tömény és erősen fingat. Azért a mennyiségek is számítanak.
2014. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bab/lencse bizony okozhat gyomorpanaszt. Sokan nem bírják.
2014. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre a reggeli néz ki úgy, hogy minden nap, a többit változatosan pl. ahogy tudom, másfajta húsok, tészta-rizs-krupmli cserélgetem, főzelékeket is váltogatom(de inkább fehérjés növényekből, néha spenót), a tojás is marad.


Teljesen alapoktól építem az étrendemet, főleg pénzügyi okokból, de ha az alapok megvannak, onnantól már tudom cserélgetni az alapanyagokat bátrabban.

2014. júl. 25. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs más megoldás, hogy kitapasztalod , mikor melyik ételtől fáj a gyomrod, és azokat kerülöd.

Ha ezek után is fennáll a panasz, akkor muszáj orvoshoz fordulnod, mert nagyon sokféle oka lehet.

2014. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen.

És pont azért, mert a zab is, meg a lencse és bab is rostos, puffaszt- ha nem iszol hozzá elenged ő folyadékot, székrekedést okoz, de még anélkül is szellentést s pufadást.

A tojás szintén puffasztó, szerintem sok nehéz kaja egyszerre, olcsó ételt kímélőbbben is lehet csinálni, levesekkel ebédre, vacsira is. Vagy fogyizni is akarsz?


A tej meg önmagában is allergén(fehérjék) vagy intoleranciát okoz (laktóz =tejcukor)

2014. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha csak érzékeny vagy rá, akkor.

Testépítés a célod vagy csak egészségesebb táplálkozás?

Hát igen, a pénz az nagy Úr-pár tipp.

Lecsó szezon van, piacon már a lecsópaprika 150ft, paradicsom 250, de ebből elég 2-3 db is, hozzá 1 kisebb fej vöröshagyma, ha van olcsón már cukkini az is mehet bele, és lesz egy tojásos lecsód, 2 napra is kitart szerintem, a tojás 35ft/db.

Most gyümölcsökből az őszibarack ami nagyon megéri, 200ft/kg ami kb 6-7 db, reggelihez tudod tenni a zabkásádra vagy tízórainak.

A dinnye is olcsó, egy kisebb szelet 200-300ft-ból már kijön.

Húsból darált hús , pl darált pulykahús-hagymába, cukkinibe, krumpliba, paradicsomba, cukkinibe tudod tölteni-persze előtte fűszerezed a húst meg kell bele egy tojás is, rizst is tehetsz bele.

Könnyű zöldség levesek is jól jöhetnek.

Karfiol olcsó, egy jó kis öntött karfiol vagy rakott karfiol nagyon finom tud lenni.

Tészta helyett én tuti rizst ennék, ezt lehet feldobni répával, kukoricával, borsóval, lehet csinálni rizses húst, májas rizottót, húsos rizottót stb

Hús közül csirkecomb,pulykacomb, csirke máj ami olcsóbb,vagy ha akciósan tudsz kifogni csirkemellet.

Vacsorára ehetnél egy jó kis hagymás paradicsomos rántottát, vagy túrót fahéjjal kikeverve.

2014. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyrészt egészséges táplálkozás, másrészt edzés, na meg a pénzügyek. 1000 forintból kell megoldanom a teljes napi étkezésemet, ezért most rászorultam arra, hogy kiválogassam a leginkább szükséges alapanyagokat(amik a legtöbb tápanyagot tartalmazzák), és ezeket variáljam egymással. Nem testépítés a cél, erősítő edzéseket csinálok, meg heti kétszer kocogás + bicajjal közlekedés.
2014. júl. 25. 23:45
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Értem.

Figyeld az akciókat, mindenhol nézz körül, mert pl tescóban 600ft fél kg zabpehely, lidlibe meg 250ft, nem mindegy.

Most majd lassan jön az alma szezon, mehetnél szedni, az olcsóbb.

Ősszel mogyoró, diófa, mehetsz szedni utak mentéről ott sok szokott lenni, tápláló, egészséges, ugyanígy a gesztenye is.

Csipkebogyó szezonban is bőven szedj, nagyon finom belőle a tea, és jó kis erősítő.

Én nagyon sok mindent szoktam így szedni, mert télen a fűtésszámla nagyon sok pénzt elvisz, és volt olyan, hogy hó végére maradt dióm, almám és így tudtam csinálni alma kompótót vagy sült almát dióval a tetején. Ilyenkor ezek nagyon jól jönnek, vagy egy kis sült gesztenye is.

Levesekből érdemes 2-3 napra csinálni, egy jó kis zöldség levest, most piacon sokkal olcsóbb a zöldség-gyümölcs, mint a nagy hipermarketekbe.

Főzz be lecsót, lekvárt-barack, az most még olcsó, télen ezek nagyon jól jönnek és legalább tudod, hogy mi van benne.

Paradicsomlé, savanyúságok is nagyon jól tudnak majd jönni.

Esetleg ha van fagyasztót, akkor kapor, tök, barack, cukkini, paradicsom, és majd télen előveszed ha szükség van rá.

Krumpli, tojás, hagyma ezekből egy jó kis tojásos krumpli vacsorára vagy ebédre nagyon jól tud jönni, és nem is drága most a krumpli, az jó, ha van otthon.

Virsli, párizsik, szalámikat hanyagold szerintem, akkor inkább egyél helyette főtt tojást vagy 2 csirkecomb, de akkor legalább jó legyen.

Belsőségekből egy kis zúza pörkölt rizzsel vagy levesbe is tudsz tenni.

2014. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!