Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell csinálni az igazi...

Hogy kell csinálni az igazi amerikai palacsintát ami olyan vastag?

Figyelt kérdés

Mi a pontos recept?

hogy kell megcsinálni?

mibe?

olyanok írjanak kérlek aki csinált és jó is voltmert netes gofrival már megjártam.

köszi:D


2008. aug. 5. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Ém többször csináltam már, mert van egyfajta "fílingje" ugye. :) A tésztája ugyanaz mint a mi normál palacsintánknak, csak teszek bele fél zacskó sütőport, és nagyon sűrűre készítem el, kevés tejet teszek hozzá. Ugyanúgy serpenyőben vagy palacsintasütőben készítem el. Lehet kapni juharszirupot, azzal szokták enni többnyire. Bár elég vacak az íze, így mi nutellával és lekvárral, esetleg pudinggal esszük, kizárólag reggel :D
2008. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Én vagyok az első hozzászóló, rákerestem a guglin és találtam egy receptet neked.


Amerikai palacsinta


Hozzávalók:


• 3 nagyobb tojás

• 120 g finomliszt

• 1 púpozott kávéskanál sütőpor

• 1,5 dl tej

• 1 csipet só

• alma, banán, áfonya, juharszirup – ízlés szerint



Elkészítése:


Először is válasszuk szét a tojások fehérjét és sárgáját. A sárgájához adjuk hozzá a lisztet, a sütőport és a tejet, és kevergessük addig, amíg sűrű, sima tésztává nem áll össze.

A tojásfehérjét a sóval verjük kemény habbá, majd egy laza mozdulattal forgassuk bele a tésztába.


Ha felforrósodott a teflon palacsintasütő, öntsünk bele egy adag tésztát, és süssük addig, amíg arany színt nem kap, és nem kezd el szilárdulni. És most jön a java! Az ízesítőket szórjuk a palacsinta még nyers oldalára, majd egy lapáttal fordítsuk át a másik oldalra. Az ízesítő szinte bármi lehet - banán, alma, áfonya, de ha valami sósra vágyunk, akár kukorica vagy bacon szalonna is. Addig süssük, amíg mindkét oldala szép aranyra nem sül.

A végén meglocsolhatjuk juharsziruppal, de kenhetünk egy kis vajat is a tetejére.

2008. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm !

és nagyon kedves hogy még a neten is rákerestél.

köszi:D

2008. aug. 7. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!