Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van 20 deka laktózmentes...

Van 20 deka laktózmentes turóm. Van egy liter lm. Tejem is, liszt cukor stb. sütőpor. Nem szeretnék habot verni. Kellene valami süti, vagy édesség?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Túrós palacsinta a legegyszerűbb.
2014. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Muffin is készíthetsz belőle. a túrót cukorral, citromhéjjal, van. cukorral ízesíted és azzal töltöd meg a muffint.

legegyszerűbb a bögrés:

2 bögre liszt, másfél bögre cukor,2 tojás, , 1 bögre tej,

1 cs. sütőpor, 1 deci olaj, ha barnát akarsz, akkor 2 ek. kakaópor, egy kis fahéj is mehet bele.

A hozzávalókat összekevered, először a nedveseket, majd mehetnek bele a szárazak is.

nem kell túl keverni, fakanállal is tökéletes.

a kapszlikba teszel egy kis masszát, erre egy kiskanálnyi ízesített túrót, majd végül betakarod megint a tésztával.

azért ne érjen teljesen a papír széléig, mert nőni fog.

kb 180 fokos sütőben kb 25-30 perc alatt megsül.

Több lesz, mint 12 db, tehát még egy adagot lehet belőle sütni.

Persze a túrón kívül bármivel is ízesítheted. darabolt gyümölcsök, mazsola, csoki, dió... és szinte végtelen.

2014. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nincs maffin sütőm, és még nem is csináltam soha. Ha ezt a tésztát tepsibe öntöm, akkor is jó?
2014. aug. 14. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen tepsiben is jó, de sütőpapírt tegyél bele. akkor csak úgy kanalanként potyogtasd bele a túrót.

Van egy Bocimobil nevű hasonló süti is.

2014. aug. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csinálj hamis túróst. Én pont tegnap csináltam. Kell hozzá 25 dkg fodros kocka vagy csuszatészta, túró, 1 cs. vaníliás cukor, 7 ek. cukor, 3 tojás, fél l tej, 10 dkg mazsola, 1 csipet só, 4 dl kefir, 2 dl tejföl.

A fodros kocka tésztát egy tepsi aljára szórod, (nem kell sem megfőzni, sem semmi zsiradék alá!!!), közben 2 tálban szétválasztod a tojásokat, egyikbe a sárgáját, másikba a fehérjét. A sárgáját kikevered a cukorral, túróval, kefirrel és tejföllel (én 6 dl tejfölt használtam), mazsolával, tejjel, majd a felvert tojásfehérje habot óvatosan belekevered, ráöntöd a tésztára és mehet is a sütőbe, míg a teteje be nem barnul.

2014. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mi a fene ***** válasza:
Megpuhul igy a tészta ?
2014. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!