Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leírnátok nekem a kedvenc...

Leírnátok nekem a kedvenc olcsó receptjeiteket?

Figyelt kérdés
Unom már mindig ugyanazokat főzni, kéne egy kis újítás, de nagyon nincs keret extrákra...

2014. aug. 17. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában volt:

- ma pizzát sütünk házilag. Kell hozzá liszt, víz, élesztő. Kb. 150 ft a tészta. Kijön belőle akkora pizza, hogy a felét másnap esszük meg ebédre. Feltétnek paradicsomszósz vagy tejfölös szósz, darált hús, felvágott, gomba, zöldség, hagyma, sajt. Ha mindent összeszámolok is bőven 1.000 ft alatt van 2 napra.

- tegnap rozmaringos-olívaolajos-fokhagymás padlizsánszeletek voltak, mellette sült újkrumplikkal, zöldsalátával. Padlizsán kilója 300 ft, a krumplié 90, a saláta mellé szintén filléres kiadás. 2 napra ez is elég (ma ettük meg ebédre ami maradt)

- volt még a héten tejszínes oregánós tepsis krumpli sajttal megszórva - egytálétel, 1000 ft alatt van, tejszín, tojás, krumpli, sajt és fűszer kell bele. Szép nagy adag lesz ebből is.

- holnap vacsorára zöldbab lesz friss gombás öntettel, ugye se a gomba se a zöldbab nem valami drága.

2014. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2014. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Darás tészta --> tészta megfoz, zsemlemorzsa kicsit lepirit , osszekever, ra a lekvar es kész is :)

Tárkonyos ragu leves --> 2-3 Csirkeszárny , tárkony, répa, gyökér, karalábé stb , tejföl , citrom

2014. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ma 19:04-es: a dara meg a zsemlemorzsa még véletlen sem ugyanaz!!!!
2014. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rosszul irtam , tévedni emberi dolog ;) :)
2014. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rendben, csak ha a kérdezö kezdö, akkor teljesen összekeveredik.
2014. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kenyérlángos, pizza, lapcsánka (tartármártással), rántott cukkini kapormártással, lángos (szoktam néha úgy is feldobni, hogy a tejfölbe valamilyen salátaöntethez való port keverek, pl ezersziget), természetesen a jól ismert tésztás dolgok, mocskos-, májas-, diós-, mákos-, grízes-, káposztás-, krumplis-, stb, krumplis dolgok (paprikás, virslis, kolbászos, lecsókolbászos), lecsó (sima, tökös, tojásos, rizses, tarhonyás, lecsókolbászos, füstölt kolbászos, aprólékos), szoktam főzelékeket csinálni (van konyhakertem, és ami épp van) lecsókolbászt karikára vágok, megsütöm, vagy főtt tojással, tükörtojással, virslivel tálalom. Vagy egy csontos húst megfőzök levesbe, kiveszem, csinálok mellé tört krumplit, paradicsom-, sóska-, meggy, vagy bármilyen szószt, és a levesbe benne van a hús íze, és megvan a második is belőle. Sütök káposztás kalácsot, burgonyás pogácsát, ezek mind laktatóak, és alig kerül valamibe. Főleg, ha neked is van egy kis kerted, ahol mindig az éppen aktuális idénygyümölcsöket-zöldségeket fel tudod használni.
2014. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok, ha kedvet kapnál egy májas vagy mocskos tésztához kérd nyugodtan, leírom szívesen. Nagyon sok helyen nem ismerik, felénk "divat" :)

Annyi még, hogy esetleg, hogy ha gyorsat akarsz csinálni, és csak kb. 15 perced van, lehet kapni konzerves melegszendvics szószokat, én azt is szoktam csinálni, ha fáradt vagyok, hogy megfőzök fél kg spagettit, és forrón összekeverem pl egy ilyen pizzás szósszal. Mindenki imádja.

Vagy bolognait csinálhatsz darált hús helyett húskonzervvel is.

2014. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

- ma lecsót dobtam össze (kolbászka, paprika, paradicsom, hajma, de szoktunk kockázott padlizsánt is tenni bele)

- lapcsánka - krumpli lereszel, só-bors, liszt, és tojás (mennyiség függő), aztán kis olajon lepénykéket készítesz belőle

- jénai kivajaz, bele hagyma, krumpli, virsli (meg amit gondoltok) és fél-háromnegyed órára a sütőbe


Tészták:

- sonka (v párizsi), paradicsompüré, fűszerekkel

- olcsó konzervzöldség (pl. kukorica, borsó), joghurtos mártás

- sonka (v párizsi), kukoricakonzerv, tejszín

- grízt lepirítod, pici vízzel megfőzöd, abba forgatod a kifőtt tésztát

- tejföl és sajt is sláger (esetleg porcukor)

- vagy kecsöp bazsalikom és oregánó

- sima tejszínes tárkonyos

- lekváros porcukros, kakaóporos, fahéjas

2014. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!