Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nektek melyik serpenyő vált...

Nektek melyik serpenyő vált be több év után is?

Figyelt kérdés

Nem akarom 1-2 évente kidobálni a serpenyőimet, és ha tényleg sokkal tovább jó egy serpenyő, akkor akár megveszem drágábban is. Vettem egy kerámia bevonatú serpenyőt elég drágán, és a hosszú élettartamúnak hirdetett cuccról mára már igencsak lekopott a bevonat. Ilyen serpenyő volt:

[link]


Nagymamám is vett ilyen topshoposat, de ő ilyet:

[link]


Eleinte mindegyik serpenyő tényleg nagyon jó volt, könnyen kezelhető, de elkoptak.. Szeretnék egy 28 és egy 32 centis serpenyőt venni, ami sokkal tovább bírja. Milyet ajánlanátok?



2014. aug. 17. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Többb év után nekem egyik sem, a drága Tefal is 1-2 évig bírja, utána már nekem tapad le benne a kaja.
2014. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a Tefálra esküszöm, bár az sem örökéletű, gondolom. Nekem 4-5 évesek vannak és még jól bírják.

Sajnos a tv-shop-os reklám serpenyők nagyon hamar tönkre mennek, illetve lekopik a fennen hirdetett máz, és azután ugyanúgy lesül benne minden.Anyukámék vettek jópár ilyen reklámozott serpenyőt,(meg sok egyéb felesleges ócska dolgot ) amiket -sajnos- megörököltem, de nem érnek semmit sem.

Soha nem vennék a tv reklám után semmit sem, mert mindig nálam kötöttek ki, és a garázsban várják a lomtalanítást.

Sajnos az emberek(főleg az idősek) azt hiszik, hogy , amit a tévében reklámoznak az tuti, hogy minőség is, pedig pont az ellentettje.

2014. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kaptam WF márkájút és noname, de minőséginek tűnő serpenyőt os a Tescoból. Mindegyik jól bírja már 2-3 éve, mert óvatosan tárolom, mosogatom és még soha sem értem hozzájuk fémmel. Csak szilikon eszközöket használok és szinte karcmentesek, még mindig nem tapadnak. Egészségesebb is így, mert káros vegyületek oldódhatnak ki, ha megkarcolod.
2014. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekik tényleg úgy tűnt, hogy be fog válni, én is kipróbáltam, amit vettek, és azért bátorodtam fel rajta és vettem meg annó. Csak 1 év múlva már kezdett látszani, hogy nem olyan, amilyenre számítottunk.. A Tefalt nézegetem most én is, de abból is van olcsóbb meg drágább. tudod esetleg, hogy milyen fajta az, amit már 4-5 éve használsz?
2014. aug. 17. 17:03
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem lekopott a bevonat, pedig én is szilikonos keverőt használok.
2014. aug. 17. 17:04
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Én nem vettem bevonatos serpenyőket, sem más edényt. Csak krómozott edényeim vannak, már lassan 10 éve.
2014. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hogy a Tefálon belül még milyen almárka, de az a piros közepű, ami nekem nagyon jó még a mai napig is. Van egy nagy hússütő, meg egy kisebb, és egy palacsintasütő.

A krómozottakra is reagálnék, tényleg nagyon jók, nekem éppen 20 éves, még az "első genereációs"..., az a vastagtalpú :), de a nagy serpenyője mégsem olyan, mint egy minőségi teflon Pl lehúzta a rántotthúst, és odaszívta magához, magyarul lejött a panír.A vastag aljzat sokszor gátolja a hirtelen sütést, és tovább is tartja a hőt, szóval ezt volt időm kitapasztalni.Egyébiránt már megduplázódott a garanciális ideje, szóval azért meg vagyok vele elégedve, csak már tudom, hogy mit miben kell kisütni.

2014. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En is a tefalt ajánlom, nagyon jók ár-érték arányban :)
2014. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Piros közepű Tefal van nekem is, egy ideig nagyon jó, de egy idő után nekem már letapad benne az étel és nehéz kimosni, az ára elég húzós, de talán ez a legjobb mégis.
2014. aug. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!