Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen curry szószból csinálja...

Milyen curry szószból csináljam a curry rizses húst?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=Y0p06tRmO78

Pontosabban ezt szeretném elkészíteni, de ilyen curry alapot még nem láttam sehol üzletekben, max netről lehet rendelni 3000 ft körül:) De! Most lesz Lidl-ben ázsiai hetek, és láttam hogy lesznek különféle curry szószok, de persze ilyen üvegcsében, és nem tudom, hogy az alkalmas e lenne ilyenre?:) és ha igen, melyik közülük?

Egyébként, Miskolcon nem tudtok ilyesmi boltot? Ázsiai fűszerbolt, ahol be lehet szerezni hasonló alapanyagokat?:)) Köszi a válaszokat!!



2014. aug. 26. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Készítsd el ezt a currys rizseshúst. Ehhez csak curry por kell, azt meg 100 valahány ft.-ért kapsz nagyobb élelmiszerüzletekben.

[link]

2014. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jó lesz,csak a mennyiséget kell majd beállítanod. Igazából bármelyik jó lehet hozzá,a te választásod. Lassan adagold és folyamat kóstolgasd, hogy tudd mikor elég.
2014. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2014. aug. 26. 18:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Vagy ezt is elkészítheted:

A rizses hús hozzávalói

kb. 90 dkg bőr nélküli csirkemell filé

1-2 fej hagyma

3-4 evőkanál olaj

1 csomag finomfőzelék alap (borsó és répa)

3 főzőtasak (37,5 dkg) paraboiled rizs

2 púpos fehér műanyag kanál HOT MADRAS CURRY por

kevés csilipor

2,5 fehér műanyag kanál ételízesítő

1 csapott fehér kanál durva tengeri só

1 liter forró víz

A húst kb. egyforma nagyobb darabokra vágtam, a hagymát tisztítás után apró kockákra, majd a hagymát olajon megdinszteltem. Amikor üveges lett, ráraktam a csirkemellet, fehéredésig sütöttem. Ekkor ráraktam a mirelit borsót, és hagytam átforrósodni, persze közben megkevertem néhányszor. Amikor sercegni kezdett, hozzáöntöttem a 3 tasakból a paraboiled rizst is, és megfűszereztem a curryporral, csiliporral, ételízesítővel és sóval, hagytam pirulni kissé az egészet, majd felöntöttem 1 liter forró vízzel. Lefedtem, felforraltam és forrás után takarékra állítva addig főztem, míg a rizs az összes levet magába szívta. A hús puha és szaftos maradt, a rizs pedig pergős. A borsó és sárgarépa édeskés íze kellemesen ellensúlyozta az étel csípősségét. (Ha valaki nem bírja, vagy nem szereti az erős ételt, az a hot madras curry helyett használhat mild madras curry-t és hagyja ki a csilit is az ételből). Savanyúsággal (ecetes almapaprikával) tálaltam, de biztosan jó lenne hozzá a savanyú uborka, a céklasaláta, a paradicsom saláta, vagy bármilyen zöldsaláta is jó kis citromos öntettel.

2014. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem tudom nyomorult curryporok helyett miért nem veszel curry fűszert, plusz ami még kell bele? Pl. kurkuma, koriander, kömény, stb.


Nem kevéssel olcsóbb, természetesebb és finomabb, mint az ilyen stabilizátorokkal, ízfokozókkal teli foshalmazok.

2014. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem, hogy ennyi erővel te miért veszel curry fűszert. Mért nem csinálsz mindent természetes anyagokból? -.-

Az a curry fűszer is csak egy rámondott keverék amit nem használnak az igazi curryhez.

2014. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A curry fűszerpor nem egy halom szar, hanem természetes fűszerek összessége. Mi azzal a baj?


A curry egy olyan dolog, aminek 1000 féle elkészítési módja van országtól (India vagy más DÉlkelet-ázsiai ország) és tájegységtől függően.


Nem lehet rámondani egyik változatára sem azt, hogy "igazi".

2014. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! Az lenne a tuti, ha keresnél olyan receptet, amiben leírják a pontos fűszerezést. Amit te nézel az egy japán curry, amit az ilyen ázsiai heteken általában lehet kapni az indai vagy thai curryszósz, tehát az alapanyagok köszönőviszonyban sincsenek egymással. A fűszerek viszont igen, tehát ha eleget bújod a netet, itthon is beszerezhető fűszerekből össze tudod rakni a saját japán curryporodat ;)


"Currypor"-téma: mindkét válaszolónak igaza van. Amit a csaj használ a videóhoz, az ilyen adalékanyagos izé. A rendes curry fűszerpor az természetes fűszerekből készül, tehát szarnak biztos nem szar. Viszont leginkább a lusta nyugatiaknak kitalált fűszerkeverékről van szó. Ahogy Heteske is írja, a currynek millióegy regionális változata létezik, tehát megvenni "A Curry Fűszerport" sem feltétlenül jó ötlet.


Talán ezek hasznosak lesznek:

[link]

[link]


B (lusta asszony) variáció: a [link] mintha árulna "vermont curry" alapot, a [link] meg AHG márkájú japán currypor van.

2014. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!:))
2014. aug. 27. 12:13
 10/12 anonim válasza:
47%

A japán curry fűszerkeverék kb 30-40 féle különböző fűszerből áll. Még a japánok is a koncentrátumot veszik.

Van egy nagyon jó ázsiai bolt, én ott szoktam venni, 1400Ft és három féle van (Mild, Medium Hot és Hot). Itt a bolt linkje:

[link]

2015. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!