Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit rontok el a pizzával?

Mit rontok el a pizzával?

Figyelt kérdés
Na most, hogy megettem kb a 10ik fos pizzát, amit magamnak készítettem, gondoltam megkérdezem mit rontok el. Az egyik probléma, hogy teljesen élesztő ízű a pizzám, de olyannyira, hogy a feltét vagy a paradicsomos alap ízéből szinte semmit nem érzek, mindent elnyom az élesztő. Próbáltam már por és friss élesztővel is, receptek szerinti és annál kisebb mennyiséggel is. A másik gond (lehet van kapcsolat a kettő között) hogy amikor megkelt a tészta és utána elkezdem formázgatni, meg lapogatni, teljesen összeesik a tészta és kb akkora méretű lesz mint a kelesztés előtt. Ez minden alkalommal megtörténik, dehogy miért azt abszolút nem értem. Még videót is néztem és ott a kelesztés után még át is gyúrják a tésztát és úgy sem esik össze... érthetetlen.. mit rontok el? Amúgy tepsim nincs, alufóliára szoktam rakni azt pedig a sütőrácsra.

2014. aug. 27. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi élesztőt raksz bele?

Kelesztés után nekem is összeesik, de azért kell kétszer keleszteni, megkeleszted, kinyújtod, majd újra keleszted.

Nekem a kocka élesztő vált be, azzal mindig sikerült.

2014. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Próbáld ki ezt az élesztő nélküli receptet:


25dkg liszt

25dkg túró

0.5 dl tej

5 ek olaj

fél csomag sütőpor

2014. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ezt sütöm mindig, próbáld ki, hátha ez ízlik majd.:

3 dl langyos vízbe tegyél 1 kávéskanál cukrot, 1/2 csomag élesztőt (frisset), pici lisztet, futtasd meg. Egy tálba 50 dkg lisztet, 1 kávéskanál sót, 3 evőkanál olajat tegyél, ebbe dolgozd bele a felfutott élesztős vizet. Kb. 15-20 percet keleszd, azután formázható, nem kell ismét kelesztgetni. Picit olajos kézzel jól formázható, én a tepsim alját is olajjal vékonyan megkenem, így nem ragad le sosem.

2014. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen receptet használsz? Formázás után is keleszted?
2014. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha élesztöízü, akkor túl sokat teszel bele.


Fél kg lisztre maximum egy csomag porélesztöt, vagy fél kocka frisset használj, de inkább még kevesebbet.

2014. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fél kiló liszt, egy zacskó porélesztő, só, pici cukor, 2,8-3 dl víz. Ez mindig sikerülni szokott. Dagaszd be este, tedd a hűtőbe, délelőttre tökéletesen megkel. Utána ha kettéosztod, akkor a golyókat hagy picit kelni (10 perc), utána formázd, megkened, feltétet rá, még 15 percet keljen így. Tökéletes szokott lenni. 230 fokon sütöm. (egy zacskó porélesztő = fél kocka friss élesztő) A friss élesztőt sem szoktam felfuttatni, egy kiskanál cukorral elkeverem, folyóssá válik és jó.
2014. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mi pizzánk:

- 150 g liszt

- 2 dl cukros vízben felfuttatott élesztő (kb. a kocka harmada)

- kis só

- 2 ek. olaj

Ezeket összedagasztjuk, meleg sütőbe tesszük - még itt kel egy picit -, aztán kinyújtjuk. Ez egy serpenyőnyi pizzatészta (de múltkor pitát csináltunk belőle, csak vékonyabbra nyújtottuk), és nincs élesztő íze egyáltalán.

2014. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!