Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akik egészségesen élnek,...

Akik egészségesen élnek, miket főztök?

Figyelt kérdés
Mi igyekszünk sok főzeléket enni, gyümölcsöt, rizst, barna lisztből készült tésztát.
2014. szept. 2. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyros (=hús, tzatziki, nyers zöldségek), zöldségfasírt (fasírtba zsömle helyett valamilyen főtt zöldség), zöldségfelfújt, töltött karalábé/cukkini, körözött
2014. szept. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Húst.
2014. szept. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok halat és zöldségféléket változatosan.
2014. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem élünk TÚL egészségesen, de arra figyelek, hogy rendszeresen párolt zöldség legyen a köret, ne krumpli vagy rizs. Igyekszünk rendszeresen főzni olyan főételt, ami nem sok zsiradékkal készül: pl. simán grillezett csirkemell, halak stb.
2014. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
ja, és a tészta miatt az olasz cuccok sem éppen fogyókúrásak, de szerintem egy paradicsomos-zöldséges durumlisztből készült tészta még mindig sokkal egészségesebb, mint egy rántott hús, vagy valami magyarosch pörkölt és társai.
2014. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
változó de nálam pár összetevő állandóan megtalálható: rizs, párolt káposzta,saláták,natúr csirkemell, tonhal, avokádó, bio tészta, olívaolaj, mungóbabcsíra, bambuszrügy
2014. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem élünk túl egészségesen, átlagosan, semmi divatot nem követünk.

Zöldség levest, tojás levest, gulyás levest-pulykahúsból készítem, sertésragu levest.

Lecsót, főzelékeket natúr szelettel/pörkölttel/főtt hússal/ tojással, lecsó csirkét rizzsel, májas rizottót, zöldséges rizottót, darált hússal(pulyka)töltött krumpli/hagyma/gomba/paradicsom/tök/cukkini sütőben megsütve, lecsós máj rizzsel, csirkemell pörkölt rizzsel(néha kölessel), rakott krumpli(nem kolbászt használok, hanem a krumpli réteg között darált hús van, tejföl helyett joghurt) zöldséges rántotta, vadas főtt hússal,

zabból szoktam sütni áfonyás-zabos kekszet, gyerekek tízóraira nagyon jó

zsírban, olajban sült ételeket, fehér kenyeret, cukros ételeket kerüljük

Inni vizet, gyümölcs teát-cukor nélkül

kenyérből rozs vagy graham kenyeret veszek, hozzá vaj, lekvár/méz, vagy tojáskrém, zöldségkrémek, sajt és idény zöldség.

Télen szoktam készíteni alma-cékla-répa salátát amit mézzel öntök le(nem sokkal)

Szoktam télen sütőben sütni krumplit, hozzá joghurtos-ecetes lila hagyma

Télen sütőtök, pirított dió/mogyoró/gesztenye sokszor csemege.

Gyümölcsöt, zöldséget idényt veszek piacon.

Felvágottat, chipset, csokit, édes tejtermékeket, üdítőt nem iszunk.

Gyerekek szoktak inni tejet/kakaót, néha 1-1 túró rudi.

Van, hogy paprikás krumplit eszünk, ezekhez mindig van savanyúság, szóval nem drága ételeket eszünk.

Télre raktam el házi gyümölcsből lekvárokat, paradicsomlét, lecsót, savanyúságot, ezekben valódi zöldség/gyümölcs van cukor nélkül.

Gyors ételeket nem szoktunk enni.

2014. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

A főzeléket ejtheted, mert azt addig főzöd, amíg semmi vitamin nem marad benne sajnos.


Egyébként nálunk a menü az elmúlt hétről ez volt:

- petrezselymes-tejfölös cukkinikrémleves

- burgonyaszuflé petrezselymes pesztóval, mellé grillezett gomba-mozzarella-füstölt sonka nyársak

- gorgonzolával töltött gombafejek, natúr szelet hús zöldfűszerekkel, zöldsaláta, házi fokhagymás olívaolajban marinált zöld-és fekete olajbogyók

- currys-pepperónis sütőtökkrémleves hokkaido tökben tálalva, pirított tökmaggal, pepperóniolajjal megkent sült baguette szeletekkel

- ricottával töltött padlizsántekercsek bazsalikomos paradicsomszószban

2014. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Niki 2509 válasza:
100%

Szia ,

-hús és a hal grillezve, toltve ,sütőben sütve( sose kirántva)

-köretnek párolt zöldségek bármilyen kombinációban,krumplipüré helyett brokkoli vagy karfiol püré

- tejföl helyett fehér joghurt, tejszínt zabtejszínnel vagy mandulatejszínnel helyettesítem

-otthoni kenyér magvas lisztekből

- sok tojás

- saláták


Nem vagyok és sose voltam a paleo étrend híve,de sok mindenben segíthet a kezdetben (mit mivel helyettesíts) ,és sok jó receptet is találni :)

2014. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Most rengeteg főzeléket eszünk, sűrítésként vagy saját magát turmixolom össze, vagy étkezési keményítővel habarom be. Rengeteg halat eszünk, szeretek horgászni, emellett pl épp tegnap készítettem házi tortillával gyrost (búzakorpát kevertem a kukoricaliszthez), és 2 bőven sok is volt, pedig csak egy papírvékony kis lap, és tele zöldséggel, stb.

Sült krumpli készítéséhez van tefalunk, egy gép, amivel 1 ek. olajjal sült krumplit csinálhatsz. 30 ezerért vettük anno, de rengeteg olajat megspórolunk vele, nem beszélve arról, hogy jó a koleszterinünk. :)

2014. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!