Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok olyan bevált és nem...

Tudnátok olyan bevált és nem gyümölcsalapú fagyireceptet mondani amihez nem kell fagylaltgép?

Figyelt kérdés

Tehát pl csokis, vaníliás, karamellás fagyit (akár boltban kapható fagyi-por segítségével is) lehet otthon, gép nélkül készíteni?

Mélyhűtő, turmix, habverő, ilyesmi van.


2014. szept. 4. 12:31
 1/6 A kérdező kommentje:
De még jobb lenne a bolti por nélküli recept! Köszi!
2014. szept. 4. 12:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nigella fele keverés nelkuli kave fagyi.

3dl tejszín, 175gr sűrített tej, 2 evőkanál Nescafe, 2 evőkanál kave likőr (en Baileyst tettem bele, de alkohol nelkul is jo) Csak ossze kell keverni az egészet elektromos hangerővel, amig picit felháborodik, aztan jol záródó tálba tenni es be a fagyoba. 6 ora mulva kesz is.

2014. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És krémes lesz, nem pedig kristályos? Nem kell időnként átkeverni?

A sűrített tej alatt a cukrozottat érted?

Köszi amúgy, kipróbálom!

2014. szept. 4. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lett kristályos. Nem kell keverni,a "hivatalos" neve is keveres nelkuli. Cukrozott sűrített tej kell, igen. Tobb cukor nem is kell bele. A Nescafet feloldhatod pici forró vizben: ha nem teszed, akkor lesznek benne apró instant kave darabkát. En szeretem ugy
2014. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben leesett, hogy nyilván a cukrozottra gondoltál mert egyéb cukor nem kell hozzá.
2014. szept. 4. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elvileg fagyi, de még nem próbáltam, viszont elrontani nehéz. Tehát. Tejszínt nem túl kemény habbá vered fel, öntesz bele rumot, aprított csokit, megforgatod óvatosan, habcsókot összetörsz, ezt beleszórod, majd átforgatod óvatosan. Belerakod egy tálba, műanyag fóliával lefeded, és egy napig a fagyasztóba teszed. A csokit meg a habcsókot tedd bele, és gyorsan fagyaszd le, nehogy elolvadjanak.

200 g habcsók

150 g csoki

600 ml natúr tejszín

A mértékegységek. Rumot meg ízlés szerint.

2014. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!