Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű receptek fiatal,...

Egyszerű receptek fiatal, főzni nem tudó feleségnek?

Figyelt kérdés
Nagy családban felnőve sosem volt szükség arra, hogy én főzzek, két generációnyi idősebb nő volt mindig a konyhamester. Idén mentem férjhez és jöttem rá, hogy nehéz dolog minden nap mást főzni, főleg ha az ember lánya kevés receptet ismer és tud. Segítsetek ki néhány könnyűvel, lényegtelen, hogy az számotokra hétköznapi, lehet, hogy én épp nem ismerem. Köszönöm!
2014. okt. 2. 09:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De a mindmegette és a nosalty tök jó oldalak, mi is onnan főzünk.


Én 25 éves koromban költöztem a páromhoz, előtte nem mentem a konyhába (béna vagy, ezt nem így kell, azt miért úgy csinálod, kritizálás, belepfázás... na, tudod, ki!), és pillanatok alatt megtanultam egy csomó mindent. Jó, nem a lebonyibbal kell kezdeni, de elég szájbarágósan leírják a dolgokat.


Bár rájöttem, hogy szívesebben sütök (én, aki azelőtt rettegtem a sütőtől :D), a párom inkább főzőcskézős.


Palacsinta:

- 12,5 dkg liszt

- 2 dl szóda

- 2 kanál joghurt

- 4 evőnanál oil

- 2 tojás

Mindent összekeversz. Egy palacsintasütőt vékonyan kiolajozol és elkezded sütögetni. Ebből 6 vastagabb, vagy 8-10 vékonyabb (attól függ, milyen sűrű a tészta) jön ki. Nagyon könnyű, finom, barátom imádja.

2014. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!