Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy jó, és egyszerű receptet,...

Egy jó, és egyszerű receptet, szeretnék egy éves évfordulóra!? ( Akinek van ilyen az kérem írja meg)

Figyelt kérdés
A párommal hétfőn lesz az egy éves évfordulónk, és szeretnék vacsorára valami finomat és egyszerűt készíteni. Előre is köszönöm a (bevállt,kipróbált) recepteket!
2010. jan. 23. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ma ez volt, elég egyszerű és finom:

csirke combot bepácoltam mézes-mustáros-olajos házi készítésű pácba, amiben 1 éjszakát állt a hűtőben.

Ezt ma kisütöttem alufóliával kibélelt tepsiben, a páccal együtt, jó ropogósra és pikánsra.A sütés után megmaradt léből persze szószt csináltam, sűrítéssel egy kis tejszínnel.Hozzá tepsiben sült hasábburgonya volt és lilakáposzta saláta.

Desszertnek tejberizs volt, mindenhol hallom hogy milyen egyszerű, de még csak most próbáltam ki.

200g rizst 2 deci vízzel felforraltam és pároltam, kavargattam amíg el nem forr a víz, majd beleöntöttem az 1 liter tejet.Ezt 15-20 percig lassú tűzön forraltam.Aztán beleöntöttem 130g cukrot 1 vaníliás cukrot, ja és kivettem az előtte beletett citromhéjat.

Elvileg 1 óra pihenés után lesz elég puha de mi már 20-30 perc után megettük az egészet :)

Sok boldog évfordulót!

2010. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit többer irj, mit szerettek, mi az, ami nem jöhet szóba, húsos vagy hústalant akarsz, egy fogást, vagy leves, második, desszertet?
2010. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm! :) jól hangzik :)

Lehet húsos étel, sőt inkább az legyen, de mindenképpen csirkemellből szeretném elkészíteni. Egy fogásosat szeretnék, meg talán hozzá még valami sütit desszertnek vagy ilyesmit, amire lehet tenni egy darab gyertyát :)

2010. jan. 23. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!