Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A májgombóc leveshez muszáj...

A májgombóc leveshez muszáj elkaparni a májat?

Figyelt kérdés
Vagy az is jó, ha ledarálom? Még sosem csináltam, nem tudom hogy kell. Valaki tud esetleg egy jól bevált receptet? találtam egy párat, csak nem tudom jó lesz e.
2014. okt. 25. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ledarálhatod.
2014. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Darálhatod, vagy aprítógéppel is összezúzhatod. de elkaparni sem egy bonyolult művelet. Gondolom csirkemájról van szó, deszkán simán el lehet kaparni egy késsel.kaparáskor fennmaradnak a belső hártyák, aprításkor ezek is eltűnnek, de mosogatni sokkal tovább tart..

az elkapart májhoz szoktam tenni egy kisebb tojást, és annyi zsemlemorzsát, hogy egy kötöttebb massza legyen, formázható, szaggatható.

egy kis dinsztelt hagymát teszek még bele, sót, borsot, majorannát.

Attól függően, hogy milyen az állaga, vizes kézzel kis gombócokat is lehet formázni, ha lágyabb, akkor kanállal a csendesen fővő levesbe szaggatni.

2014. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kaparni azért nem szeretném, mert az elég gusztustalan, köszi a receptet!
2014. okt. 25. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Szeretném megköszönni 2-nek a finom receptet hiába nem mai kérdés, más is ide vetődhet még.:) Először csináltam májgaluska levest és több receptet összehasonlítva végül örülök, hogy ez mellett döntöttem, mert szuper lett és fel is került az "étlapunkra" ezáltal egy új leves, ami nagy szó.:) Köszönöm mégegyszer!!
2021. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!