Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pizzatészta kérdés?

Pizzatészta kérdés?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy van , aki gyúr a tésztába is fűszert, pl oreganót.A múltkor kipróbáltam, de nem kelt meg rendesen a tészta, ahogy máskor fűszer nélkül.

Lehetséges, hogy a szárított fűszer az oka ?

Tapasztalt házi pizzakészítők kérem segítsetek.



2014. okt. 30. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Fel kg Liszt,3dl langyos viz,3ek oliva olaj,1cs porelesztö,so.Nekem ez a bevalt recept.Nem szoktam bele füszert tenni,csak a szoszba-azt is en csinalom.
2014. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fűszernek semmi öze hozzá, mindig teszek bele fűszert jó ideje, ugyanúgy megkel.
2014. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a füszer miatt nem: esetleg az élesztőd nem volt már olyan friss.
2014. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam bele fűszert tenni és szépen megkel.
2014. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem a fűszer volt az oka. A tészta fűszerezése főleg a széleken dob. Oda már nem nagyon szokott jutni sem szósz, sem feltét. Ha viszont jó fűszeres maga a tészta is, akkor nem marad a tányéron a sok széldarab.
2014. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, lehet, hogy tényleg az élesztő volt a ludas, meg, hogy elég hűvös van a konyhában, és nem kelt meg olyan szépen, mint máskor.
2014. okt. 30. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nedves dolgot adsz a tésztához, az hatással lehet a kelésre, ezért folyadékok kimérésnél ezt figyelembe kell venni. Szárított fűszer nem növeli a száraz összetevők arányát, így a mérésnél sem kell számolni vele.
2014. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csináld meg este a tésztát, tedd a hűtőbe, ott is megkel, csak lassan. Akkor mindegy, hány fok van kint. Télen én a kenyérsütőben is szoktam keleszteni, akkor tökéletes a tészta.
2014. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!