Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A 7-es fokozat hány fokot...

A 7-es fokozat hány fokot jelent elektromos sütőnél? Pogácsa recept a kérdésben.

Figyelt kérdés

30 dkg liszt

fél csomag sütőpor

2 teáskanál só

1 teáskanál őrölt bors

2 tojás

1 dl tej

25 dkg vaj

15 dkg reszelt sajt

A tetejére:

1 tojás vagy 5 dkg reszelt sajt


Elkészítés:


Összekeverem a lisztet, a sütőport, a sót és borsot. A tojásokat felverem a tejjel, és hozzákeverem a liszthez. Alaposan beledolgozom a puha vajat, majd a reszelt sajtot, amíg összeáll. Félórára hűtőbe teszem. Előmelegítem a sütőt 7-es fokozatra. A tésztát ujjnyira nyújtom és kiszaggatom (sietősebbek kockákra vagy rudakra vághatják). A tetejét megkenem felvert tojással vagy megszórom reszelt sajttal (esetleg mindkettőt).


A sütő felső részén 7-es fokozaton 5 percig, majd 5-ösön tovább 15 percig sütöm, amíg aranybarna lesz. Nem tudjuk abbahagyni az evését.


Megnéztem neten, és elvileg 255 fok a 7-es. De komolyan ekkora hőfokon kéne kezdeni? nem elég a 200-220?


2014. nov. 1. 18:10
 1/1 anonim válasza:
Szerintem nem feltétlenül a receptet kell követni mert ga alacsonyabban sütöd akkor max tovább vársz ha soknak érzed. Remélem segítettem ;)
2014. nov. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!