Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy ilyen torta jo lesz,...

Egy ilyen torta jo lesz, esetleg otletek?

Figyelt kérdés

Evfordulora szeretnek tortat kesziteni paromnak.

Nem igazan vagyok nagy sutogetos, inkabb dotni szeretek ezert valami egyszerure fondotlam.

A milka csokit szereti, ezert arra gobdoltam, hogy piskotat kksutnem tortafprmaban, a milka csokit megolvasztanam, es a kettevagott pikolara kennem. A tetejere szinten kennek, es a tetejet pedig milka szives bon-bonnal diszitenem, talan meg valami gyumolcs. Ez igy milyen lehet? Valami otlet, tipp esetleg?



2014. nov. 24. 12:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hovy kb 8cm-es az alap, tehat nem egy hu de nagy torta lenne, gyumolcs torta szokott vele keszulni.
2014. nov. 24. 12:37
 2/8 anonim ***** válasza:

A csoki, amikor kihűl, nagyon meg fog keményedni. Nem lesz jó. Az olvasztott csokihoz keverj egy kis mascarponét vagy tejszínt, így krémes marad dermedés után is.

Esetleg a két lap közé tehetnék inkább pudingot, azt sem nehéz elkészíteni, arra gyümölcsök, és a tetejét vonnád be csokimázzal. Vagy akár az is jó, ha csak megszóród kakaóporral és arra teszed a díszeket.

2014. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

En is ezen gondolkoztam, hogy nem e lenne kemeny a csoki.:)

Akkor szerintem a kozepere puding marad. Es a tetejere egy vekonyan egy kis csoki, es ugy a diszites. Esetleg rairnak a kozepere valamit dekor tollal, mondjuk hohy szeretlek, vagy egy idezet.. de meg olyan Dr.oetker-es diszites is eszembe jutott..

2014. nov. 24. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Én vettem dekortollat, de nem jó. Össze-vissza megy, vagy nem jön belőle semmi sem, szóval nem lehet vele szépen írni. Inkább egyszerűbb, ha valami olyat használsz, amit csak rá kell szórni, bár azok is elég drágák. Szerintem a bon-bon jó ötlet a tetejére, vagy bármilyen mutatós csokigolyó vagy cukorka.
2014. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, megfogadom a tanacsaidat, remelem, hogy jol sikerul. Esetleg meg a piskotahoz tudnal irni egy bevalt receptet?:)


Telefonrol vagyok, csak most olvasom vissza hogy milyen szornyen irtam/irok, elnezest!:):/

2014. nov. 24. 13:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Piskóta:

ahány tojás, annyi púpozott evőkanál rétesliszt!!! és annyi csapott evőkanál cukor.


A tojást ketté veszed, a fehérjéből kőkemény!! habot.

A sárgáját a cukorral síma-habosra kevered, majd bele a keményre vert habot. Óvatosan, a fehérje ne törjön össze!

Majd apránként adagolva a lisztet is belekavarok!!!


Kibélelt, előre felforrósított sütőbe dugod, és visszaveszed a lángot közepesre! (Hagyományos gáztűzhely esetében!)


Alapszabály: az első 20 percben tilos!!! az ajtót rányitni.

Majd akkor nézd meg, vagy tűpróbát csinálsz, vagy az ujjaiddal dobolsz a tetején. Amennyiben még olyan zizegő hangot ad, mint a papír-zörgés, (vagy az avar a lábad alatt), akkor még pár percre tedd vissza!!!

2014. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

* Kibélelt tepsibe öntöd...

Bocsi, az agyam előrébb járt, mint az ujjaim! :)))

2014. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom tenyleg a hasznos valaszokat!!:)
2014. nov. 24. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!