Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet leszedni normális...

Hogyan lehet leszedni normálisan a muffinról a papírkapszlit?

Figyelt kérdés
Csináltam sajtos muffint, de alig lehet kienni a papírból :( Mi a titok? Köszi.
2010. febr. 2. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

NEm sokat segit, de én éppen ezért nem teszek bele soha papirt, csak kikenem a formát vajjal.

Próbáld meg esetleg kicsit megnedvesiteni a papirt, de ne túl vizesen, hátha úgy lejön.

2010. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a zsír!

sok zsírt a tésztába!

2010. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
kicsit hagyni kell hülni,és több zsiradékot tenni a tésztába
2010. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még melegen kell leszedni. Esetleg áttörölni a papírt kívülről vizes ruhával, mielőtt lefejted róla. Piskótánál nálunk ez a bevált módszer.
2010. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem használok bele papírt. A formát kikenem vajjal majd 10 percre beteszem a mélyhűtőbe.Még soha nem ragadtígy bele.
2010. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A csokis muffint mindig úgy csinálom, hogy papír nélkül kivajazom a muffinsütő tepsit. Most reménykedtem, hogy a sajtos muffin majd leválik a papírról. Sajnos nem... Nem baj, így is finom... csak nem túl szép így enni...

Köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 2. 16:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem minden papírkapszli jó,én is úgy jártam, hogy olyat vettem, ami sima papír, nem pedig szilikonos kapszli.(vagyis nem fényes egy kicsit)A sima papírból készült kapszlikat beletettem a muffinsütőbe,és belülről ecsettel kiolajoztam a papírokat,csak úgy nagyjából,vékonyan.Na így lelehetett szedni szépen a sütiről és nem kellett eldobnom mind.
2010. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez jó ötlet :)
2010. febr. 3. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!