Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 40 éve főzök, nem is rosszul....

40 éve főzök, nem is rosszul. Igy még nem jártam.3 órája fő a lencsém. Már kuktára váltottam, és még mindig kemény. Nem lehet, hogy valamivel kezelték? Nem mérgeznek meg vele?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 14:55
 1/6 anonim válasza:
Beaztattad tegnap?
2015. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

LEhet, hogy több éves, nagyon régi. Ilyenkor a pár órás beáztatás nem elég.


Ha van lehetöséged, akkor inkább fözz másikat, mert ez napokig tarthat, mire megpuhul.


De nem mérgezö

2015. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy valamivel kezelték, de nem mérgeznek meg vele és nem attól kemény.

Valószínűleg csak nagyon régi, lehet, hogy nem lesz olyan finom.

Mit akartál volna csinálni belőle? Főzeléket?

Mennyire kemény?

Próbálj meg salátát csinálni belőle, annak nem baj, ha nem olyan puha és az ecet meg a hagyma elnyomja az ízét, ha egy kicsit avas.

2015. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi is arra gondoltunk, hogy öreg lehet, de azért az Ördög nem alszik. Annyi mindennel kémiáznak már, hogy nem tudni..... Nincs másik, most már berántottam. Az ize jó. A babona miatt meg muszáj enni. Budapesten vettem a Bosnyák piacon. A külső részem a kocsmával szembeni magosnál.
2015. jan. 1. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk másfél napot ázott a lencse (amit persze hatszor kellett átmosni, mivel természetesen tele volt kaviccsal és fűvel), a közepe kifőtt, de a külseje megmaradt egészben... Ilyenkor már bármit ki mernek tenni a polcra, mivel meg "kell" venni. :)
2015. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma mondtam a magos Nőnek, hogy 3 óra után sem lett puha a lencse. Azt mondta, hogy tudja, már mások is mondták,és a lánya is. Nem tehet róla, az egész kamionnyi ilyen volt. Ő csak viszonteladó.
2015. jan. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!