Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyúrt pizzatésztát milyen...

Gyúrt pizzatésztát milyen tepsibe hogyan tegyük? Kizsírozott, kilisztezettbe?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 11:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tehát az érdekel, hogy mi kell alá a tepsibe! :)
2015. márc. 12. 11:12
 2/18 anonim ***** válasza:
Elég, ha kicsit kiolajozod, de még jobb sütőpapírt alátenni.
2015. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Olajozva próbáltam már, de eléggé megszívta az alja, pedig nem sokat tettem alá.

És a rendelős pizzák alja is kissé "lisztesnek" tűnik, tehát a zsírozott, lisztezett eljárás jó lehet, nem?

2015. márc. 12. 11:30
 4/18 anonim ***** válasza:

Persze, az is jó, mint bármelyik tésztának.

nekem a sütőpapírral vált be legjobban, de, ha nem lenne, akkor én is hagyományosan csinálnám, ahogy te is gondolod.

2015. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A pizzériában kemencében sütik a pizzát és semmit nem tesznek alá egy kis rétesliszten kívül.

Ez otthon is működik, ha a tepsiben kerek pizzát csinálsz.


Ha az egész tepsit kitölti a tészta (négyzet alakú) akkor már lehet esély a letapadásra, így sütőpapírt javasolok alá.

2015. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sütőpapírt tegyél alá.
2015. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. márc. 12. 12:53
 8/18 Gabi86 válasza:
Pizzériába dolgoztam és ami formába(kerek)sül azt ecsettel olajozzák ki,de én itthon nem szoktam olajozni csak simán belenyújtom a tepsibe és nem ragad bele.
2015. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
ne sütöpapirt mert rátapad és nagyon nehéz lesz leszedni az aljárol kis darabokban ráragad soha nem szeded le
2015. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ügyet Lenke ***** válasza:
0%
Nem tudom mennyi olajat tehettél te alája, hogy olajos lett...olivaolaj spray, vagy simán öntesz egy kicsit a tepsibe és kézzel, ecsettel elkened. Sokkal jobb az íze is és még a pizzatésztába is tehetsz nyugodtan 1-2 kanál olivaoljat. Azonkívül csak liszt, kis cukor, só, élesztő, langyos víz...
2015. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!