Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lesz sárgás és édeskés...

Miért lesz sárgás és édeskés ízű az a kenyér, amit otthon süt az ember kenyérlisztből?

Figyelt kérdés

1kg BL-80-as lisztet, élesztőt és sót használtam csak, 1 órás, kicsi lángon való sütés mellett.

De nem lett olyan, mint a pékek kenyere, az enyém édeskés és nem annyira semleges ízű és sárgás, nem fehér. És túl morzsalékos, nem annyira "gumis", "fehérjés", mint a jó bolti kenyér.

Van aki amit sütöttem nagyon finomnak tartja, de ez még sem kenyér, inkább sütemény.

Hogyan máshogy csinálhatják a pékek?

Illetve hogyan lesz az alap kenyértésztából zsemle- és kifli tészta?



2015. márc. 27. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
A zsemlét és a kiflit fejjel és margarinnal csinálják. 1 kg liszthez tegyél fél csomag margarint (12,5 dkg), és annyi tejet tegyél bele, amennyivel lágy, laza tésztát tudsz belőle gyúrni. És persze kell bele 1 csomag (5 dkg) élesztő is.
2015. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trafó1 ***** válasza:
A bolti kenyerek néha 14 féle alkatrészből vannak összeszerelve, holott a kenyérhez három max négy dolog szükséges, a tied természetes, a többibe már rengeteg adalékanyag van.
2015. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ügyet Lenke ***** válasza:
16%
próbáld ki a dagasztás nélküli kenyér receptjét, nekem bevált nagyon...
2015. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-s! Ez a recept engem is érdekel! Hogyan csinálod?
2015. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ügyet Lenke ***** válasza:
0%

több recept is van neten, pl.

[link]

[link]

2015. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En így sütöm a kenyeret:

Előző este összekeverek egy bögre lisztet kevés vízzel és kb 10 gramm élesztővel, jól zaródó edényben meleg helyre teszem, és hagyom túlkelni.

Főzök egy közepes méretű krumplit (felkockazva, sós vízben), ha a krumpli megfőtt, hagyom langyossá hűlni.

Ha a krumpli kihűlt, összetöröm, majd fél kiló lisztből, tíz gramm élesztőböl, az előző esti keverékből, a krumpli főzővizéből (kb 2 deci, vagy amenmyit felvesz), 2 ek olajjal, csipet cukorral és természetesen a krumplival könnyű tesztát dagasztok.

Duplajara kelesztem, majd legyúrom, ezt ismétlem kétszer, majd megformázom a kenyeret tepsibe/kacsasütő jenaiba teszem és ujra hagyom kelni. Közben előmelegítem a sütőt 220 fokra. A tepsiben sütöm a kenyeret, akkor egy labasban vizet teszek a sütő aljába, hogy gőz kepződjön. Jénai esetén sütőbe kerülés előtt bepermetezem vízzel a jénai belsejét, és a kenyeret.

10 perc sütés után leveszem a hőmérsékletet 180 fokra, 40-50 percig sütöm, amíg szép aranybarna nem lesz.

Így puha, habos, kalácsszerű kenyerem lesz, ami fényévekkel jobb a boltinal, és napok mulva is ehető, ha nem fogy el azonnal.

Limara blogjáról tanultam az alapokat, azóta minden kelttésztám isteni finom.

2015. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!