Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell olyan tejbegrízt...

Hogyan kell olyan tejbegrízt csinálni, ami se nem folyós, se nem túl sűrű? Mint amilyet a menzán adtak anno.

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kislányom, szereti, de folyton elrontom. Nem jövök rá, mennyi grízt tegyek bele, mert mire elhűl, mindig teljesen megdermed. Pontos arányok érdekelnének. Egyszerre csak keveset szoktam, azaz olyan 3-4dl-nyi tejből. 1 liternyi adagból nehéz visszaszámolni, ahogy sok receptben olvasom.

köszi


2010. febr. 19. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 liter tejhez én 10 evőkanalat rakok... tapasztald ki, hulés közben is sűrűsödik, amugy ha tul folyósnak találod, utolag rakhatsz még bele grizt, de ne sokat mert észre se veszed és besürűsödik:) kicsi vanilincukrot is adj hozzá(nem kell se cukor se só bele!)
2010. febr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha kihul, ha sürü ha hig,de megfog dermedni..... nálunk mindig elfogy kihulés elott:)
2010. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bevált receptem van amit a mai napig használok.

1 bögre tej (3dl),2 evőkanál búzadara ,2 evőkanál cukor.

Az egészet hidegen összekeverem,majd felteszem főzni.Kevergetés mellett felforralom,majd tányérba teszem és hagyom hülni.

Ennyi.

2010. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2010. febr. 19. 15:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudom mert nem én főzök... csak annyit fűznék hozzá, hogy ha túl sűrű lehet a tetejére sok kakaót (vagy esetleg lekvárt) tenni és ha megolvad a kakaó akkor kellemes, csokiöntet szerű lesz és kicsit meglazítja a grízt és úgy finomabb. Ha túl hígra sikerül az sajnos elég kellemetlen talán ha csokidarabokat tördelsz bele vagy kekszet lehet bele tenni vagy belevágni almát stb akkor még menthető.
2010. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem ha sűrű lesz amikor kész, én higitani szoktam tejjel, de akkor már nem főzöm tovább, csak hozzáöntök egy kis tejet, pont olyan lesz, mint az oviba, imádjuk:) természetesen porcukros kakaóval a legfinomabb, vagy fahéjasan! amúgy fél literhez szoktam kb. 5evőkanállal rakni... de sosem mérem ki, ha besűrűsödik nagyon, akkor a fennt említett módon hígitom...:)
2010. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
kipróbáltam a 14.56-os receptjét, hát még soha ilyen finom nem lett. köszönöm
2010. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én holnap vacsira tervezem csinálni. :)

És valóban , én is észrevettem már, h kicsit mintha hígítaná a rászórt kakaópor, vagy akár a beleszórt vaniliás cukor is.

2010. febr. 20. 21:24
 9/12 anonim ***** válasza:
A menzai tejbegrízt leírtam már több helyre is, de akkor ide is megteszem. 1 liter 2,8%-os tejhez tegyél egy jó nagy fakanálnyi RAMA margarint. Ez a legfontosabb. Ez után tegyél bele cukrot, és 8 ek.búzadarát. A lényeg, hogy jó alaposan szétfőljön a gríz. Folyamat kóstolom, e szerint rakom a cukrot amíg eléri a menzai ízt. Winny kakaóporral szórd ne mással. Garantált siker!
2010. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

17.51-nek

örülök,hogy ízlett a receptem:)

Az enyimek nagyon szeretik,és így nagyon gyors kaja:)

2010. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!