Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű süti alapreceptet...

Egyszerű süti alapreceptet keresek, amit fel lehet vágni majd megtöltetni csokikrémmel. Valakinek receptje?

Figyelt kérdés
Kéne egy nyújtható tészta (egyszerű fajta) és azt fel szeretném vágni kis kockákra vagy bármi és megtölteni csokival és felgöngyölni majd megsütni.

2015. ápr. 11. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Sima piskótatészta recept kell neked.

[link]


(A citromlé elhagyható, de finom benne.)

2015. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és persze ne tortaformában süsd, hanem lapos tepsiben, ha tekerni akarod.
2015. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem ilyen kell

ki akarom nyujtani felvagni megtoltenu

2015. ápr. 11. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Keress egy "linzer-tészta" receptet, azt kinyújthatod, kis kockákra darabolhatod, megtöltöd és még fel is göngyölheted...


Ha már mindenáron meg akarod a saját dolgodat nehezíteni. Mert szerintem is legegyszerűbb, hogy a 6 tojásból kavart piskótát a tűzhely sütőlapján megsütni, akkor a piskóta-tekercshez szükséges vastagságú tészta lesz.

Azt megtölteni, feltekerni, és lehet szelni.

2015. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a bajod. A piskóta tésztát ki tudod nyújtani, meg tudod tölteni, és fel tudod tekerni. Számtalanszor csináltam már én is, meg kb. mindenki. Pont ez az, amit te keresel.

A linzer tészta például szerintem eltörne, ha nagyon nyújtogatnád...

2015. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

túl sok hozzá a tojás. régebb mikor ilyesmi sütiket csináltunk akkor nem kellett ennyi, csak akkor pl lekvárral töltöttük

olyant is gondoltam h veszek egy leveles tésztát, de inkább akkor készítenék egyet magamnak

bocsi de nekem tudom hogy nem piskóta kell hanem valami egyszerűbb

2015. ápr. 12. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor a németül ún. "Plunderteig"-ot próbáld meg. Az a leveles tészta és a kelt tészta közötti "átmenet". Fogalmam sincs, magyarul hogyan hívják, de az is tölthető és csavarható.

Van benne élesztő, de nem kell felfuttatni: [link]

2015. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link] - én felébe darált sonkát, a másikra kakaót szórtam.


[link] - ezt pedig darált dió-lekvár keverékével töltöttem

2015. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!