Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan dagasszak?

Orchidea3 kérdése:

Hogyan dagasszak?

Figyelt kérdés
Kérlek segitsetek! Egyszerűen nekem nem megy a dagasztás,több recepttel próbálkoztam és mindig hig,ragacsos a tésztám. Pedig betartom az arányokat! Mások irják,h milyen finom lett,milyen jó a tésztája,stb. Nekem meg nem sikerül. El vagyok kámpicsorodva :( lágy, puha tésztát szeretnék és nem lisztet adni hozzá, hogy kemény legyen a tésztám.

2015. ápr. 30. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha megy hozzá egy kis liszt, hisz minden liszt más és más. A youtubon tuti találsz hozzá videót, hogy kézzel hogy kell, ha meg robotgéppel csinálod, akkor meg adja magát. Ha én kelt tésztát csináltam, akkor mindig érzésre összeraktam, mert a kiméregetéssel nekem soha nem sikerült még kelt tészta. Na és ha mindent beleraktam, akkor csak dagasztom, és dagasztom, géppel simán 10 percig is, meleg helyre teszem, hagyom kelni, aztán jóvan. Ha mondjuk egy pogácsa tésztát kell gyúrni, akkor csak simán kézzel gyúrom, nem tudnám leírni hogy hogy :D vagy esetleg nézd meg limara honlapját, ott hátha találsz segítséget. :)
2015. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen... remélem rájövök a titkára,mert nagyon szeretnék finom buhtit sütni :)
2015. ápr. 30. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Buhti? Mi ez?:)
2015. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
bukta :)
2015. ápr. 30. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak addig ragad, míg jól ki nincs dagasztva, sokáig kell dagasztani, egy idő után már nem ragad, de ha túl híg a tészta, akkor nyugodtan szórhatsz alá kis lisztet.
2015. máj. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor az eleszto elkezd dolgozni, onnantol mar ruganyos es jol kezelheto lesz a teszta. Nem kell tobb liszt.
2015. máj. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Por alaku elesztok nem tul jok! Hasznalj hagyomanyos elesztot a suteshez.
2015. máj. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Nem por állagú élesztőt használok.Hagyományosat és szépen felfuttatom.
2015. máj. 21. 08:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!