Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Muffinsütéshez segítség?

Muffinsütéshez segítség?

Figyelt kérdés

Szivárvány muffint szeretnék sütni, már többször csináltam, de szeretném

valahogy különlegesebbé tenni. Nem tudok sütni, nem is szeretem az édességet, vendégeknek lesz, és ez az egyetlen dolog amit el tudok készíteni. Mivel lehetne kicsit felturbózni?



2015. máj. 30. 10:41
 1/4 anonim válasza:
100%

Azzal, hogyha megsült és kihűlt, készítesz a tetejére vajkrémet díszítésnek, amit pl. ezzel a recepttel tudsz elkészíteni: [link]

Ha kész, tedd bele nejlonzacskóba, (ha nincs otthon habnyomód), vágd le a sarkát és már díszítheted is. Tehetsz még a vajkrém tetejére színes cukordarabokat, csokireszeléket, bármit! :)

2015. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám úgy elkészíteni, hogy különböző ízűek legyenek? Vagy ez nem jó ötlet?
2015. máj. 30. 12:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a krémet vagy a tésztát?

A krémnél fontos, hogy folyékony dolgot ne nagyon keverj hozzá (pl. gyümölcslé, alkohol), mert elfolyik a krém. Kakaóport, fahéjat, vaníliaport vagy pár csepp aromát tehetsz hozzá pl.


Ha a tésztát akarod ízesíteni, akkor mindenképp csak aránylag színtelen és nem darabos dolgokkal, mert gondolom ilyen muffinról van szó:

[link]

Nyilván semmi értelme ha olvasztott csokit keversz hozzá, de a gyümölcsdarabok is csúnyítanának rajta.

Szóval itt is maradnak a színtelen aromák (pl. vanília, citrom, mandula) vagy esetleg még citromlével (cukor mennyiséget ilyenkor növelni kell értelem szerűen, és lehet, hogy egy kicsit több liszt is kell, hogy felvegye a plusz nedvességet) vagy homogénre pürésített banánnal kísérleteznék.


De jobb ötlet szerintem az első válaszolóé, ha a tészta már bevált, és nem vagy egy konyhatündér, akkor jobb biztosra menni :)

A legegyszerűbb krémek a mascarpone alapúak, nem olcsó, de finom és egyszerű vele dolgozni.

2015. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A tésztát gondoltam ízesíteni aromákkal, csak nem tudom mennyit tegyek bele hogy érződjön, de ne legyen túl sok. Krémet nem szeretnék rá, mert a szállítás miatt nem maradna szép (munkahelyi névnapozásra lesznek).


Igen, olyasmi mint a képen. Tudom hogy nem a legegészségesebb, mert tele van cukorral meg ételfestékkel, de ez az egyetlen amit már többször csináltam, és 1 alkalom kivételével jól is sikerült. Vettem még csokis muffinport, hogy legyen egy kis változatosság.

Nem vagyok nagy konyhatündér, mostanában kezdtem főzni alapdolgokat, de valahogy a sütés még annyira sem az én világom.


Köszönöm a válaszokat, remélem jól sikerülnek majd.

2015. máj. 30. 23:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!