Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért áll össze a sajtfondü?

Miért áll össze a sajtfondü?

Figyelt kérdés

3 féle sajtból egyforma arányban (trapista, füstölt, ementáli) és kb 3 deci borból próbáltam valami netes recept alapján fondüt csinálni, mert egy párizsi nyaralás alatt volt alkalmam megkóstolni egy helyi étteremben és fenomenális ízélmény volt. Nekem viszont ahelyett, hogy krémesen folyós lett volna, rágós gumiszerű darabokká állt össze, miközben fel se szívta a bort rendesen. Látszatra olyan volt, mint valami tészta valami elcseszett levesben. Az íze még nem is lett volna olyan szörnyű, de rágós volt, nem lehetett a bagettet normálisan mártogatni, mer egyszerűen túl kemény darabokká állt össze a sajt, miközben úszott a lötyiben.


A kérdés igazából az, hogy hol rontottam el ennyire? Köszi a válaszokat előre is.



2015. júl. 21. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak magas zsírtartalmú sajtot lehet megolvasztani - ha zsírcsökkentettet használtál, akkor az lehet az oka. Vagy túl sok volt a folyadék, esetleg túl hidegen öntötted bele.
2015. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fondut akkor is melegen kell tartani amikor martogatunk. Minden sajt dermed ahogy kihul.


Ott ronthattad el, hogy nem olvasztottad fel rendesen a sajtokat es nem tartottad melegen a fogyasztas alatt.

2015. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy csökkentett zsírtartalmú sajtok lettek volna, bár hidegen felkockázva raktam bele őket. Ki sem hűlhetett, mer fondü készlettel próbáltam enni, aminek van melegítőlap az alján, de eleve miközben a tűzhelyen csináltam se lett folyós egyszer sem.
2015. júl. 23. 08:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!