Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A bográcsos pörkölthöz milyen...

A bográcsos pörkölthöz milyen leves illik? Meg még lesz torta is mert szülinapra főzünk.

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy hideg nyári gyümölcs levest kellene mellé vagy valamilyen meleg levest?
2015. aug. 11. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem leves nem illik hozzá, de ha ragaszkodsz az ötlethez, ammir egy könnyü gyümölcslevest tudok elképzelni. Meleg levest semmi esetre sem, mert egyrészt így is meleg van, másrészt a pörkölt is forró. A tortával meg legalább 2-3 órát várj a pörkölt után, mert különben senki nem tud belöle enni.
2015. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát épp az a bajom, hogy 2 perc alatt felporszívózzák a kaját és akkor meg már néz mindenki , hogy ennyi volt a kaja?? :) ezért gondoltam még levest is főzni, nálunk bírnak enni nagyon is.. :)
2015. aug. 11. 19:31
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Lakodalmakat vedd példának, ott ragu leves szokott lenni vagy tárkonyos vagy normális. Ilyen időben egy hideg gyümölcs leves jó lehet, de rá pörköltöt enni tulzás az édes íze miatt.
2015. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy a főétel hús, így én zöldséglevest mondanék kompenzálásképp. Pláne ha a pörkölthöz a köret szintén nem zöldség.
2015. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

#4-sel értek egyet, az első gyümölcsleveses verziója hát...szóval tejes leves meg zsíros pörkölt nekem nem fér össze.

Bár csinálhatnál (bab)gulyást kenyérrel, és akkor egyben megoldva a dolog, meg az hígabb, lehet belőle többet csinálni, kenyérrel meg etet.

Aztán pogácsa vagy sós tángli, és később a torta.



De ha pörkölt, akkor zöldségleves.

2015. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Palóc-leves. Én csináltam már csirkéből is, sertésből is, nekünk ízlett azzal is!!!

2015. aug. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán zöldségleves.

Egyébként itt nálunk vidéken mindig tyúk-, vagy csirkehúsleves van a bográcsos előtt ünnepi alkalmakkor, nem kispályázunk. :)

2015. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zolidobos ***** válasza:
72%
Én nagyobb adag pörit főznék, a levest nem erőltetném.
2015. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!