Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Holnap csőben sült karfiolt...

Holnap csőben sült karfiolt csinálok, sült hússal. Tarját vagy szűzpecsenyét inkább? valamint milyen leves illik hozzá? Van húsleves alapom jó vvalamire? ötleték?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A karfiol koret lesz, vagy egyben sul a hussal?

En egyben szoktam csinalni (hus, karfiol, besamel, paradicsomszeletek es a tetejere sok reszelt sajt), es mivel csak csirkemellet eszem a husok kozul, ezert ezt is abbol keszitem. Nagyon izlik.

Leves? Husmentes, ez biztos.Elsokorben egy tarkonyos zoldsegragulevest keszitenek, de most a borsoleves is eszembe jutott. A huslevesalap minden leveshez jo egyebkent, de rizst is fozhetsz benne, sokkal jobb izt ad neki.

2014. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a karfiol mellé valahogy szárnyast tudnék csak elképzelni, vörös húst nem.


Egy könnyű zeller vagy cukkinilevest tudnék előtte elképzelni.

2014. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért vannak annyian oda a csirkemellért? Az a legvacakabb hús, mind között. Száraz, nyögve nyelős és nem is olcsóbb, mint a többi hús.

A Kérdésre: tarját ajánlom.

2014. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha annyian odavannak érte, akkor lehet, hogy a te technikáddal van baj, hogy nálad rágós vagy száraz. A kiszárítás egy tipikus hiba a fehér húsoknál.


Egyébként szárnyas vagy egyéb fehérhúst javasoltam (akár pl. hal is lehet felőlem), nem kifejezetten csirkét, főleg nem csirkemellett specifikusan. Te hogy ugrottál erre a következtetésre?


A javaslatomat egyébként azzal indokolnám, hogy a karfiolnak elég 20, maximum 30 perc is a sütőben, a marha vagy sertéshúsnak nem. Így egy könnyű fehér hússal egyszerűbb lenne az elkészítése, és számomra ízben is jobban harmonizálna. Ennyi.

2014. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenféleképp sertés lesz.a karfiol köret lesz.köszi a válaszokat.
2014. jún. 9. 23:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Én tarját sütnék hozzá, ízes, szaftos hús. a szűz annyira különlegesen finom, hogy egy másik ételt készítenék belőle.

A húsleves alapból egy kevés hús felhasználásával (csíkokra vágva ) egy könnyű, ragulevest, zöldségekkel borsóval, gombával adnék a főétel elé.Esetleg savanykásan, kis tárkonnyal.

2014. jún. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!