Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tartós élelmiszerből készült...

Tartós élelmiszerből készült ételek? Zöld kezet adok cserébe.

Figyelt kérdés
Gondolok itt alapanyagként pl babra, hagymára, kolbászra, krumplira, ezekből paprikás krumpli, kolbászos bableves. De mik vannak még? Ezen kívül nincs nagy ötletem... 1 hétre felmennénk nyaralni egy vadászházba egy tó mellé. A környéken 50 km-es körzetben nincs bolt. Olyan dolgokat kellene vinnünk enni, ami eláll. Pl kenyerünk max 3 napig lesz és sütni sem tudunk, csak 2 gázrózsa van, vagy kinn bográcsolási lehetőség.
2015. okt. 27. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Ha ezeket végignézed, akkor rengeteg ételt találsz, ami az ízléseteknek is megfelel és mégsem megszokott.


Kenyeret lehet kétszersülttel vagy sült/hajában fött krumplival helyettesíteni, vagy a normál kenyeret megpirítani/kevés olajban átsütni.

Vigyetek tojást is - ha frissen veszitek, akkor eláll több hétig hüvsö helyen és sokat lehet vele variálni, sárgarépa, petrezselyemgyökér, cékla, káposztafélék szintén sok mindenre alkalmasak.

2015. okt. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
tésztafélék, keményebb sajtok, zöldség, tartós tej...hűtő sincs? Egy jobb minőségű kenyeret ha lefagyasztasz akkor az is eláll, konzervek, hideg kaja, száraz szalámi...
2015. okt. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
keksz,babapiskóta,kétszersült kenyér,instant teapor, instantkávé,tartós dobozos tej,műzli,méz,olajos tonhal, vagdalthús konzerv,májkrém konzerv,kenyérszalonna,tojás,só,burgonya,az első napokban még lehet enni virslit, felvágottakat is ha nincs hütő, vagy otthon sütött szalonnás pizzát is vihetsz.Süthetsz otthon linzertésztás lekváros virág alakú sütiket is.Később alma, banán(zölden megveszed).ívó víz van ott?vagy azt is jó ha viszel.
2015. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

A többiek szinte mindent leírtak :)

Személy szerint vinnék egy csomó olajos magvat is, kedvenc útiételem. Plusz vajat, egy hétig simán eláll s milyen jó is krumplival vagy máshogy... A tojás nálam is alap lenne, a bográcsról pedig nem tud nem eszembe jutni egy jóféle káposztaleves, igaz, én főleg zöldségételeket eszem, nem a legtartalmasabb valami, hiába benne zsír. De finom tud lenni az is.

A dobozos paradicsompüré is hasznos lehet. Vinném a kedvenc grillszószomat, szeretem rántottához vagy krumplihoz, csak mivel nekem nagyon tömény, paradicsompürével keverem el, mesés.


Én nem eszem kenyeret, néha magkenyeret igen, de az sem áll el 3 napon túl. Egy rendes kenyérnek illik egy hétig is, sok éven át sütöttem, semmi baja nem volt 5 naposan, csak persze picit tömörebb lett.

De a párom speciel rizzsel pótolja a kenyeret, amióta nem eszik glutént. Sok ételhez eleve nem kell kenyér.

2015. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!