Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikróhullámú sütőben szeretnék...

Mikróhullámú sütőben szeretnék linzert sütni. Lehetséges vagy nagyon hülye ötlet? Piskótás, kekszes és rengeteg kevert sütis receptet láttam. Linzer lehetséges?

Figyelt kérdés

Ehhez hasonlót szeretnék sütni:

[link]

vagy ilyet, aminek a tésztája ehhez hasonló: [link]


Lehetséges, vagy nagyon elmebeteg ötlet?

A baj az, hogy az albérletbe, ahol lakok, már nem működött a sütő, mikor beköltöztem. (Mondtam a tulajdonosnak, nem baj, nem sütök gyakran ez igaz is)


Mást nem tudok megkérni a környéket (szomszédot se ) hogy süsse ki nekem sajnos. (Nem olyan a viszony)

Piskóta-féleséget, kevert süteményeket ugye tudok csinálni a mikróban - tudom, nem az igazi, de jobb mint a semmi, ha sütire vágyik az ember.


Nagyon őrült ötlet lenne megpróbálkozni a linzer tésztájával? Ezek mennek: [link]


sos!



2015. dec. 20. 23:20
 1/7 A kérdező kommentje:
*nem piskóta-féleség, na, elírtam. Este van... szóval kevert bögrés süti, vagy ami felfújt jellegű.
2015. dec. 20. 23:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, szerintem megég. De más se. http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..
2015. dec. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Linzer jellegű tésztánál a vaj miatt nem fog működni, piskótát süthetsz. Merre laksz?
2015. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem fog működni. Jobban jársz, ha veszel valahol, a linzerből a bolti is egész ehető szokott lenni. :)
2015. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem járható út. Ehetetlen lenne, szétfolyna szétmállana a linzertészta.

Tényleg 1500 ft/kg körül egészen ehető linzereket kapni a multiknál. Az aldis pl teljesen kiváló minőségű, én sem tudnék ennyi pénzből egy kilót kihozni, ha jól belegondolok.Persze vannak kisebb kiszerelésűek is, a Benei pl ami még nagyon finom.

2015. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindent kipróbálok mikróban, ha másért nem, az íze miatt... Linzert még mindig jobban lehet, mint habcsókot :D Mert azt egyáltalán nem. Szerintem igazi piskótára kifejezetten alkalmatlan a mikró, bár attól függ, mit nevezünk piskótának s zavar-e minket, ha nem pirul meg. Mert piskótaféleség már simán készül mikróban.

De azért problémás lehet a linzer mikróban, bizonyára a sok zsiradék miatt. Tuti volt már ilyen kísérletem, de nem emlékszem pontosan. Ehető s egyben volt az eredmény, az bizonyos, csak persze nem egészen olyan, mint a sütős verzió.

Ha kíváncsi vagyok, egy kisebb adagot szoktam csinálni :)

S a cukorral vigyázok mikróban, főleg olyan sütinél, ami nem puha, nedves, mert bámulatosan gyorsan meg tud égni.

2015. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Ja bocs, az én linzeremben nem volt liszt, ez azért befolyásolhatja a dolgokat, nem tudom :) Mandulával készítettem (s persze azonfelül is sok zsiradékkal).
2015. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!