Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha tápiókalisztet búzaliszttel...

Kakaó39 kérdése:

Ha tápiókalisztet búzaliszttel helyettesítek, az milyen lesz?

Figyelt kérdés
Találzam egy nagyon jóreceptet, de abban tápióka liszt van, ami nekem most nincs otthon és szeretnémmegsütni. Ha búza lisztet rakok bele helyette, az nagy probléma? Úgy rossz lesz?

2015. dec. 25. 15:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Sosem próbáltam, de végülis mindkettő jobbára keményítő s mivel a tápiókás recept az eredeti, a sikérre nem alapoz... Lehet, hogy egy próbát megér, de a receptet sem ártana látni.

De bizonyára más lesz. Mindig sokat változtat a liszt cseréje, akkor is, ha mindkettő keményítős. Egy kevés tapasztalatom van ebben. Tápiókát viszont még sosem használtam kizárólagosan, mindig csak javító anyagként (ha olajos magot használsz lisztként, akkor nagyon jól jön :D).

Minél több tápiókaliszt van a receptben, nyilván annál jobban el fog térni a végeredmény. Ez már csak így szokott lenni, sokkal könnyebb egy kevés anyagot helyettesíteni, mint az étel felét kitevő hozzávalót...

2015. dec. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!