Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rántottához miért kell felvern...

Rántottához miért kell felverni a tojást?

Figyelt kérdés
Én évek óta úgy csinálok rántottát, hogy egyből beletöröm a tojásokat a serpenyőbe, majd ott fakanállal összekeverem, miközben sül. De látom csomó helyen, hogy sokan felverik előtte, és úgy öntik bele... Mi értelme van?

2016. jan. 12. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem szeretem ha marad benne elkeveretlen fehérje ezért felverem, a férjem szereti ezért neki csak a serpenyőben keverem meg.
2016. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gnoomage ***** válasza:
100%
Semmi, én először a serpenyőben kevertem, aztán amikor már házi tojással csináljuk itthon és ellenőrizni kell a tojást már pohárba keverem fel. Ugyan olyan íze van szerintem, max az 50 éve profi kóstolók képesek egy leheletnyi ízt érezni szerintem.
2016. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én nem eszem üresen a rántottát, valami mindíg kerül bele, fűszerek, sonka kolbász, zöldpaprika, szalonna, vagy stb, így muszáj összekeverni.
2016. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt jobban összekeveredik felverve, szép egységesebben is sül talán (míg felütök 5-6 tojást, kikapargatva a héjából a makacs ragadós fehérjét, kezet mosok meg minden, addig megsül), másrészt nem keveredik össze a zsírral és nem ragad le az egész. Úgyhogy plusz mosatlan ide vagy oda, össze kell kevernem külön. De ez legyen a legnagyobb bajom. Bár... ez az egyik oka, hogy sok tükörtojást eszem. Azt is sokszor kipukkasztom, mert én ilyen, szeretem, ha nincsenek pucér fehérjemezők, de nem keverem el nagyon (hisz akkor rántotta lenne, bár lehet, hogy így sem nevezhető tükörtojásnak. nem baj), alul megmarad a zsír, ami a tükörtojásnak eleve nem kell sok...
2016. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%
B+!!!!! Ha neked ugy izlik akkor egyed ugy! Ha másnak jobb ha felverik akkor ök meg ugy egyék! Tudod ez a "liberalizmus".
2016. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!