Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet rengeteg banánból...

Mit lehet rengeteg banánból készíteni, mielőtt megromlik?

Figyelt kérdés

A férjem tegnap hazaállított 6 kg banánnal, mondván szereti a gyerek. Igen, de ő nincs két éves és max napi egyet eszik meg.


Mit érdemes ennyi banánból csinálni? 1 kg-ot még talán megeszünk nyersen, mielőtt szanaszét feketedne, de a többivel gondban vagyok.


2016. jan. 15. 10:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Leturmixolva kis adagokban, vagy egészben fagyasztás szóba jöhet?

Mert sok sütibe lehet rakni édesítésként.

2016. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Pálinkát. :D
2016. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hanumán- ez egy süti-, jam, sült banán....
2016. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,eszembe jutott még a banán chutney.
2016. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Banános süti, üvegben elrakni (lekvár).
2016. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Aszalt banan? :D


Esetleg megszaritod aztan liszte zuzva bananliszt, ami szinten egy finom dolog, bananos sutikbe izesitesnek, vagy tejbe. Oshazajaban termo peldanybol sutnek mindenfelet, de az edes magyarorszagon kaphato banan inkabb csak sutibe, tejbe jo szerintem. Ha jol tarolod, akkor kvazi nem romlik meg.

2016. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
KEvés olajban megpirítva - mint a krumpliszeleteket - jó húsok mellé körítésnek. Meglepöen nem édességjellegü!
2016. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mellé süthetsz banánkenyeret is :)
2016. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az nem is olyan vészesen sok. A párom múltkor hozott vagy 2 kiló igen finom banánt, másnap küldtem újabbakért, miközben én általában ketogén diétán vagyunk és etten vagyunk... :D

Azért 6 kg már szép, de elfogyna. Ráadásul én bepakolok belőle a fagyasztóba, mivel gyakran eszem banánt, csak keveset. A fagyasztott banán óriási kedvencem, kevés is élmény belőle.


A banánkenyér remek, de kakaóval elkeverve (opcionálisan mézezve) remek csokipudingot is ad.

Kakaóval és mazsolával rizsbe is jó, a párom szereti úgy (gondolom, aki iszik tejet, az tejberizzsel csinálja ezt, a párom simán és kókusztejjel is boldogan eszi a mindig itthon levő főtt rizsével).

2016. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
rántsd ki!
2016. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!