Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Káposztából milyen ételt a...

Káposztából milyen ételt a legkönnyebb készíteni?

Figyelt kérdés

Vettem egy fej káposztát, de mivel nem vagyok gyakorlott a konyhában nem tudom mit csináljak belőle. Olyat ajánljatok amihez nem kell sok alapanyag, gyorsan elkészül és nem lehet elrontani.


Tészta és cukor felhasználása kizárva.



2016. jan. 6. 09:32
 1/10 anonim válasza:
83%
Párolt káposzta. Ennél nincs egyszerűbb.
2016. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Fehér káposzta:

- káposztás tészta

- paradicsomos káposzta húsgombóccal, vagy csak nélküle

- káposzta leves:

--akár a fogyókúrás módi,

--akár az orosz nemzeti étel = scsí: [link]


Kelkáposzta:

- leves

- főzelék

- rakottan daralt hússal

- rántva

- fasírozott

-

2016. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Párolt káposztát csinálnék.

Sült hús mellé jó köretnek.

2016. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Persze, finom a párolt káposzta, csak az a baj, hogy a kérdező nem írta, hogy milyen fajta káposztát vett!!!


Kelkáposztából nem szoktunk párolt káposztát készíteni, de ki tudja, mi van a konyhájában!

2016. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

normál káposztából 'paradicsomos káposztát'

kelkáposztából 'frankfurti levest'

2016. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Mivel simán káposztát írt, nem kelkáposztát, ezért gondolom, normál káposztája van :)
2016. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, normál káposztám van. Mindenkinek köszönöm!
2016. jan. 6. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Én sült káposztát fogok készíteni belőle, ha marad :D Mivel mostanság rájárok nyersen, finom. Persze salátává is átalakítható, de olyat nem szoktam cselekedni.

A sült káposzta persze még mindig alapanyag (hacsak valaki meg nem eszi úgy, nekem megy), a párom rizzsel eszi, én pedig a nekem tésztához legközelebb álló ételeimmel (nem eszem semmiféle gabonát).


De a káposztaleves is igen jó, hagyma, répa, káposzta, rántás, fűszerek, nem egy bonyolult dolog s elég sok készül egy nagy fejből.


Másra mi nem is szoktuk használni, mivel a káposzta jellegzetes ízű, uralkodóvá válik az ételben, mellékzöngének ritkán alkalmas (vegyes zöldséglevesbe pár levél azért jó).

2016. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Fejes fehérkáposztából is lehet kellemes ízű főzeléket készíteni.Tejfölösen az igazi, de más opció is lehet, ha valaki nem szereti a tejfölt, vagy éppen nem fogyaszthatja.

Fő ízesítője egy csokor zsenge kapor, bors, de szárított tárkonnyal is finom.

2016. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Frankfurti levest
2016. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!