Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha csoki pudingos muffint...

Ha csoki pudingos muffint csinálok, akkor a puding hideg vagy meleg legyen?

Figyelt kérdés
Az jó, ha megcsinálom tésztát belerakok egy kanálkával utána egy kanál pudingot óvatosan középre rá tésztát? És a pudingot hagyjam kihűlni vagy mehet bele melegen?
2010. márc. 27. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még ilyenről nem is hallottam. Nem fog keveredni a puding a tésztával? Én kihűteném, mert jobb, ha azonos hőmérsékletű dolgokat teszek a sütőbe.

Elmondod majd, hogyan sikerült? Ha finom, én is szivesen kipróbálnám:)

2010. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

SZia!


Sajnos nem sikerült:(

pedig kerestem receptet, ott így írták, de valamiért rossz lett... Nagyon lesüllyedt az aljára a puding és nem lehet kivenni a papírból a muffint. :(( Amúgy nagyon fincsi, csak vendégségbe akartam vinni, és így nem lehet. Anyukám azt mondta, hogy várjak amíg a puding megköt, de már órák óta "köt"..... :(((

2010. márc. 27. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnálattal olvasom, de számítottam ilyesmire.

Közben agyaltam a dolgon, és két dolog jutott ezembe.

1. Kevés tésztát tenni a formába, és elősütni. Mikor az már elég szilárd, akkor rá a puding(jó sűrű kell szerintem), és arra a többi nyers tészta.

2. A kész muffint ki kell vájni, és úgy betölteni. Talán felülről, mint a képviselőfánkot. Esetleg alulról, és egy keksz segítségével lezárni az alját.

2010. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen az elsőre én is godnoltam, hogy elősütöm.... de képzeld el!!!

mára jó lett:) igaza lett anyumnak és a puding jól megkötött, és csak az alap muffin maradt a papiron ami szokott... szóval jó lett:) csak várni kellett :D

2010. márc. 28. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Szuper! Én is ki fogom próbálni, bár az egy napos várakozás...A fiaim képesek még forrón, papírral együtt befalni. Meg a párom is. Nem baj, majd őrt állok a hűtő előtt:D

Ki gugliztam jó pár receptet, mindenhol úgy írja, ahogyan Te csináltad.

2010. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát igen, de lehet valamit tényleg én baltáztam el, mert egyik osztálytársam is csinált ugyanabból a receptből és neki jó lett! :D Szóval nem tudom mit csinálhattam másképp, örök rejtély marad számomra... majd írd meg milyen lett és hogy sikerült :))) üdvi
2010. márc. 29. 15:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sütöttem én is pudingos muffint. A tészta csokis, vanília pudingot tettem bele. Hibátlan lett, nagyon ízlik mindenkinek. Én úgy csináltam, hogy picit sűrűbb tésztát kavartam, mint szoktam. Mivel a puding hígabb a tésztánál, így nem tudott leszállni az aljára. Amint langyosra hűlt, már lehetett is enni. Köszönöm Neked az öteltet!:)

2010. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nincsmit, ügyesen megoldottad:))
2010. márc. 30. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!