Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Baráti kérést kaptam, hogy...

Baráti kérést kaptam, hogy főzzek meg egy 30 fős szülinapi vacsorát. A főzéssel nem is lenne gondom, na de a mennyiségek? Hol tudok utána nézni, ha kétféle meleg ételt, hideg húsokat, salátákat akarok készíteni, hogy kb. miből mennyi kell?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
receptkönyv
2009. aug. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5 főre mennyit főznél? Na azt szorozd meg hattal. Viccet félre téve az attól függ hogy milyen társaság. Férfiak nők vegyesen? Gyerekek is vannak ?
2009. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem az a gondom, hogy pl. 5 főre mennyi kell, azt tudom, de hát nem fogja mindenki végigenni a teljes étlapot, tehát az anyagkiszabatok érdekelnének, de nem találok semmi ilyesmit a neten... pl. hogy egy emberre mennyi előételt, salátát, hideg húst, stb. számítsak. Gyerekek nem nagyon lesznek, vegetáriánus nincs, liszt, tojás, stb. érzékenyről nem tudok, de ettől még nem könnyebb a dolgom, mert a bekerülési összeget sem tudom kiszámítani a mennyiségek nélkül..:o((
2009. aug. 10. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.Kb milyen ételre gondolnál??Szerintem ne cifrázd túl, mert ha egyedül leszel rá...hát igencsak megizzaszt majd!Én főznék egy jó kis pörit, mondjuk marhát.Hozzá különböző köreteket, és salátát!

Ebben az esetben a húst fejenként 25dkg-mal számolják.Ha csinálsz mondjuk mellé sültet is akkor egyszerűen veszel 30db csirke combot, befűszerezed, és tepsiben kisütöd, hozzá francia salival!

2009. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Székelykáposztát csinálok és marhapörköltet tarhonyával. Hidegen lesz töltött és sült csirkecomb, szalonnában sült csirkemáj, majonézes és ecetes saláták, valamint előételnek az asztalokon tálakra téve bagettszeleteken sajttekercs, körözött, házi májas, esetleg kis húsgolyók sajttal, uborkával.

Segítségem lesz, vásárolni is, előkészíteni is.... a főtt ételek, saláták, húsok előre elkészíthetők, a majonézt kell csak frissen hozzákeverni, a köreteket megfőzni, a lényeg a jó hűtés. Amúgy svédasztalos lesz, mindenki kiszolgálja magát.

2009. aug. 10. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát szép kis menü!Nekem picit túlzás ez a sok minden, de te tudod.Szerintem olcsobban kijönnél ha rendelnél hidegtálat valamelyik étteremből, azon minden van.Szerintem fölösleges ennyi féle kaja.Úgy sem tudják végigenni!!
2009. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szerintem meg jó lesz és ne parázz

megoldjuk:-D

2009. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!