Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem egyszerűen...

Tudnátok nekem egyszerűen elkészíthető ételeket mondani?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és szeretnék főzni/sütni valamit. De nem tudok olyan ételeket amiknek az elkészítése könnyű és megtudnám csinálni.

2016. márc. 3. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb: Tészta finom szósszal :)

A tésztát úgy kell kifőzni, hogy kicsit (fél kiskanál) sós forró vízbe dobod, és miután újra lobog, még annyi ideig (ált. 8-12 perc) főzöd, amennyit a csomagolás mond.

A finom szósz alapja paradicsom. Ha bevállalod a hagymavágást, akkor először az kell egy edénybe dobni, kis olajon megpárolni, ha tényleg nagyon ügyi vagy, akkor utána mehet rá csirkemell csík vagy gomba is és utána a paradicsom. Ha nem, akkor a passzírozott paradicsomot (esetleg paradicsom pürét és vizet) (egy kis oregánóval vagy bazsaikommal, sóval és borssal ízesítve) közepes lángon felforradlod, néha kevergetve, hogy le ne égjen. Dobhatsz bele fagyasztot zöldségeket, pl mexikói mixet, vagy kukoricát vagy borsót, amit szeretsz. összekevered a leszűrt tésztával, reszelsz rá sajtot, és nyamm. Még egyszerűbb a túrós tészta, ahol csak a tésztát kell kifőzni, és túró, tejföl, esetleg szalonna megy rá. Ha jobban vágsz, akkor nem okozhat gondot a paprikás krumpli, egy egyszerű zöldségleves, vagy egy tejszínes-csirkés ragu rizzsel sem. Könnyű esszertnek pedig egy bögrés kevert sütit keress, vagy mmég egyszerűbb a tejfölös kekszes süti, ott sütni sem kell. Mondjak még?

2016. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Mindet kifogom próbálni ;)
2016. márc. 9. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!