Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem mondani egyszer...

Tudnátok nekem mondani egyszerű, sütés nélkül elkészíthető, finom édesség recepteket?

Figyelt kérdés
Az iskolában kellene valamilyen ételt készítenünk, de csak olyan eszközöket használhatunk,amit mi magunk hozunk el, így nem tudunk sütni,főzni,melegíteni, habverőt stb. használni... A kókuszgolyó és a gyümölcssaláta már "foglalt", valami mást kellene csinálnunk, de ötletünk az éppen nincsen,szóval minden ötletet elfogadok :D

2016. jan. 30. 22:10
 1/7 anonim válasza:

Sport-szelet, bár a csokit itt is melegíteni kell...


[link]

2016. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nyersvegán bonbonok pofonegyszerűek, bár a datolyát vagy mazsolát valamivel pépesíteni kell. PL. mazsola+dió+opcionálisan kakaó, nagyon szeretem. A többi általam kedvelt nyersvegán édesség már aszalt gyümölcslapos, ami speckó.


Nekem is a sport szelet jutott eszembe először, nagy kedvenc, bár a paleo verzió. A zsiradéknak elég melegnek kell lennie, de ehhez egy melegebb szobahőmérséklet mindenképpen elég s ha ti viszitek az alapanyagot, azt lehet melegen termoszban vagy valami.

A csokitetőt ki is szoktam hagyni, mert anélkül is jó, de azzal a szabályos és valamivel érdekesebb kinézetű, bár ennél a belbecs a komoly s amúgyis ki lehet rakni aszalt gyümölccsel vagy olajos maggal.


Szeretek egy citromos kókuszgolyót is (szinte kizárólag csak kókusz van benne, más, mint a hagyományos kókuszgolyó), ami a csokiszósz nélkül se rossz, bár azzal jobb s ott megint a melegítés szól be... De lehet, hogy a kis kókuszliszt túl extra hozzávaló, márpedig anélkül nekem nem lett olyan jó...

2016. jan. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A sportszeletet nem tudjuk hűtőbe tenni, de mivel első 2 órában készülne, így a csokit tudnánk melegen hozni.És valószínűleg úgyis megenné a szünetben az osztály, tehát nagyon nincs lehetőségünk arra, hogy hidegen együk meg.

Köszönöm az ötleteket!

2016. jan. 31. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Habverőt azért lehetne vinni, az nem tart sokáig. Készíthetnél pl. babapiskóta - habtejszín - gyümölcsös pohárkrémet, esetleg csoki-vagy karamell vagy más öntettel.


Úgy minden nélkül pedig énis nyersvegán süteményeket tudnék ajánlani.


Esetleg hideg mascarpone vagy túrótorta kekszes alappal, ízlés szerinti gyümölcsökkel és öntettel, pl. citrom, narancs, lime, áfonya, stb.

2016. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vihetünk habverőt,mert nem használhatóak a konnektorok,és a "teremben" még fűtés sincs.A sportszelet tényleg jó ötlet lenne, de így utólag végiggondolva elég hamar megszilárdul a csoki, így azt szerintem nem igazán lehetne otthonról hozni.A konyhai mikrót nem használhatjuk az előírások miatt,a tanáriban levő mikrót viszont igen, és mikor felvetettem az ötletet, hogy esetleg a tanárnő felvihetné megmelegíteni a csokit,annyit mondott, hogy nem hagyhatja egyedül az osztályt,én erre azt feleltem, hogy szünetben felviheti megmikrózni(mert akkor kizárnak minket a teremből)és visszahozza a csokit az órára, erre meg úgy nézett rám, mint egy komplett idiótára, úgyhogy sikerült elvenni a kedvemet ettől az egész "főzőcskézéstől"... És köszönöm szépen a válaszokat,valamelyiket biztos meg lehet csinálni ilyen körülmények között is! :)
2016. febr. 5. 16:47
 6/7 anonim válasza:
Akkor pudingos keksz? A pudingból van olyan, hogy főzés nélküli. Bár annak is dermednie kellene pár óráig...
2016. febr. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kézzel is fel tudjátok verni. Termoszban csak melegen tudjátok tartani a caokit,vagy nem?

Szerintem ezek jó ötletek voltak.

Mi tavaly valami semifreddot csináltunk, egy óra volt,de még nagyon sokáig kell hűtőben hagyni és mi használhattunk mikrót

2016. ápr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!