Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyümölcskocsonyát vagy zselét...

Gyümölcskocsonyát vagy zselét hogy kell elkészíteni a sütikre?

Figyelt kérdés
Például arra a kekszes tejfölösre.Ha valakinek ez a süti recept megvan légyszi írja le!
2010. ápr. 6. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


nem tudom, hogy ez a kettő közül vmelyikre gondoltál-e, de nekem van két sütireceptem, amikbe kell háztartási keksz is meg tejföl is.

Íme a két recept:


MEGGYES-ZSELÉS (én ezen a néven ismerem)


Hozzávalók:


2 nagy doboz 20 %-os tejföl


2 cs. vaníliáscukor


kristálycukor ízlés szerint


négyszögletes háztartási keksz


babapiskóta


2 kistasakos piros zselépor


cukor


1 üveg magozott meggy a tetejére



Egy kicsi tepsit alufóliával kibélelek és a kilógó részt visszahajtom, hogy pereme legyen, mert magasabb lesz a süti, mint a tepsi. A tepsi alját kirakom a háztartási keksszel. 2 nagy pohár tejfölbe 2 cs. vaníliáscukrot és annyi kristálycukrot keverek, amennyire édesen szeretem. A harmadát a kekszre öntöm. Kirakom babapiskótával, erre öntöm a tejföl másik harmadát, majd megint keksz jön, amire a maradék tejfölt teszem, amit szépen elegyengetek. A massza tetejét kirakom meggyel. Elkészítem a zselatint az előírás szerint a meggylével, és rákanalazom a tetejére. Egy éjszakára a hűtőbe teszem. Ezalatt megpuhul benne a keksz és a babapiskóta, ezért nagyon könnyen szeletelhető lesz. Nagyon finom és egyszerű desszert!


Meggy helyett természetesen lehet más gyümölccsel is készíteni (eper, ribizli stb.)



KEKSZES KOCKA


1 nagy pohár tejfölt elkeverek 6- 8 ek. cukorral és egy vaníliás cukorral. Egy tepsibe sorba rakok háztartási kekszet, rá a cukros tejfölt, majd még egy réteg kekszet. Minden keksz tetejére egy banánkarikát teszek és tortazselével leöntöm. Legalább félnapig állni hagyom, hogy a keksz átpuhuljon utána gyönyörűen lehet szeletelni. Egy nagy tejföl, egy kis tepsi sütihez elég.


Megjegyzés : keverhetsz a cukros tejfölhöz áttört túrót, úgy is nagyon finom!


Bármilyen gyümölccsel készíthető, könnyű, finom nyári édesség.


Mindkét receptet kipróbáltam már, és nagyon finomak!

Bátran ajánlom őket!

Gyümölcskocsonya elkészítése: én vagy Dr. Oetkert vagy Alsa gyümölcskocsonyát szoktam venni és mindkettő hátulján rajta van az elkészítési mód.

Remélem, tudtam segíteni.

Jó sütést kívánok!:-)

2010. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!