Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vásároltam egy joghurtkészítő...

Vásároltam egy joghurtkészítő gépet, Silvercrest márkájút. Mennyire volt jó befektetés? Használtok gépet otthoni joghurtkészítéhez? Finomabb, jobb, egészségesebb a joghurt ha otthon készíted?

Figyelt kérdés
Nem kioktató válaszokra vagyok kiváncsi, mondjuk gondolom, hogy egészségesebb. Még visszavihető, azért érdekel, hogy akinek van az használja-e. Nem a poharas fajta.

2016. máj. 8. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Nem használok ilyesmit, mert nem egészségesek a tejtermékek egyáltalán. A joghurt sem. Így az otthon készített sem. Az mindenesetre jó pont, hogy nincs benne ipari tartósítószer, ha házi tejből csinálod nyilván jobb valamivel, mint a bolti. Illetve mesterséges aromák helyett gyümölcsökből.


Ha hasonló dolgokra vágyok, akkor bio szója vagy mandulajoghurtot szoktam venni, és friss gyümölcsökkel keverni.


A tejtermékekkel elsősorban a kazeintartalmuk, laktóztartalmuk a gond, valamint a hormontartalmuk. Nem gondolom, hogy egészséges lenne antibiotikumokkal, hormonokkal tömött állatok tejét fogyasztani, ahova mindez beleivódik. Persze a házi tartás ilyen szempontból más, de a kazein, laktóz ugyanúgy ott van.Tanulmányok szerint erősen rákkeltő mindegyik. Elsősorban a bélrák, prosztatarák, petefészekrák, mellrák kialakulásában játszanak jelentős szerepet. Emellett ugye a cukorbetegség és a szív-és érrendszeri problémák kialakulásában, de ez már annyira egyértelmű manapság, hogy mondani sem kell :)


Mindenesetre ha már tejtermékeket akarsz fogyasztani, akkor mindenképpen egy jó lépés legalább átállni házi, nem génmanipulált forrásra.

2016. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
ha már ennyire az egészséges-nem egészséges dologba kell belekötni...: európai ember számára éppenséggel a szója sem egészséges a magas ösztrogén tartalma miatt, ami szintén hormon...
2016. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:-)) Érdekes, az 5 válaszból eddig egy sem volt válasz a kérdésemre.
2016. máj. 8. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

milyen génmódosítás?

szerinted az ösztrogén mégis micsoda, ha nem hormon?

te tájékozódj, mielőtt hülyeségeket írsz...


[link]

"fito-ösztrogén tartalma miatt - álla- toknál meddőséghez vezet, gyengíti az immunrendszert, embereknél pedig a Harvard egyetem 2008-as tanulmánya szerint bizonyítottan csökkenti a sper- maszámot"

másrészt a hormonzavarban, inzulin rezisztenciában szenvedő embereknél hatalmas kárt képes okozni, de gondolom ezt is jobban tudod, mint azok, akik elszenvedői ezeknek

én tapasztalatból beszélek, és te?

2016. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

De áruld már el HONNAN KERÜL A BABBA hormon szerinted?? Ez a hülyeség, nem az állítás, hogy a hormon káros.


A szójababban egy miligramm hormon nincs. Hormonokra hasonló fitoösztrogének vannak benne, ami NEM ÖSSZETÉVESZTENDŐ az ösztrogén hormonnal. Ezek az ún. izoflavonok csoportjába tartoznak és nincsenek hatással a tesztoszteronszintre, ösztrogénszintre. Ha így lenne, minden ázsiainak mellei nőttek volna már, ugyanis ott napi étel a szójabab.


Itt olvashatsz róla egy tanulmányt, ha szeretnél:

[link]

2016. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Az összes eddig választ jelentettem.

****


Kezdjük a végén: A joghurt nagyon egészséges tejtermék. A boltban kapható natúr joghurtok szinte kivétel nélkül jók, adalék- és tartósítószermentesek. Ettől függetlenül igényelheted a saját készítést. Nem nagy kunszt, sok leírást találsz a neten.

Ha pocsék tejből készíted, akkor otthon sem lesz jobb.


A gépről: Tapasztatom szerint az ilyen masinák néhány hét után megkapják a felesleges kacat minősítést, s a többi nem használt szerkezet közé kerülnek. Vagy elajándékozásra kerülnek.

2016. máj. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Az elsőnek igaza van, a tejtermékek nagyon károsak...
2016. máj. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De itt a kérdés nem az volt, hogy káros vagy sem a tej....
2016. máj. 9. 16:44
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

kérdező, erre már nem fogsz választ kapni... :D


egyébként, ha már megvetted, nem mindegy? :)

szerintem minden egészségesebb, amit te magad állítasz elő, hiszen tudod, mit tettél bele, nincs tele plusz felesleges hozzávalókkal

2016. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy amíg nem használom még visszavihetem és azért vagyok leginkább elbizonytalanodva, hogy melyik a jobb amelyik poharas vagy ez, amelyikben az egész egyben készül. Meg, hogy aki megvette az használta-e, vagy ahogy sokmindennel lenni szokott, a lendület megvan, de aztán alábbhagy, főleg ha nem sikerül jól a dolog, vagy túl macerás.
2016. máj. 9. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!