Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Spárga recept? Kaptam egy...

Spárga recept? Kaptam egy marék fehér spárgát, mit tudok belőle készíteni? Még sohasem vettem/főztem?

Figyelt kérdés

2016. jún. 1. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vajas spárga

Rakott spárga

Ananászos spárgasaláta

Spárgakrémleves


Az alsó,keményebb,fás részét vágd le(ki tudod tapogatni).

2016. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

A spárgát első körben meg kell tisztítani, le kell törni vagy vágni a kemény, alsó részét (tönknek hívják). Vagy érzésre, szóval megtapizod, és ami kemény, azt levágod, a másik módszer lassabb, egyesével a kezedbe veszed, megpróbálod eltörni a végénél és ahol törik, úgy pont jó lesz. Jamie is így csinálja :D

Meg lehet párolni, utána kis vajon megfuttatni, vagy csőben sütni más zöldségekkel, hússal. Hamar megvan, szóval nem szabad sokáig magára hagyni.

Nekem a kedvenc receptem belőle a mézes-mustáros-spárgás csirkemell. A spárgát kicsi darabokra felvágom, kevés olajon megfuttatom, összesütöm a falatnyi darabokra vágott csirkemellel és a végén mézes-mustáros keveréket öntök rá. Max 25 perc alatt kész, ha magában készíted el a spárgát köretnek. akkor max 10-15 perc párolás kell neki!

2016. jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szaszaa11 ***** válasza:
100%

Szia!

A spárga nagyon jó zöldköret párolva, főzve. Az étteremben ahol dolgozom éppen spárga ajánlatunk van, ott lazacsteakkel, hollandi mártással, sertéspofával, rizottóval, gnocchival használják fel, és persze krémlevesként. Remélem Segítettem - én ugyan nem kóstoltam, mert nem szeretem, de a vendégek véleménye alapján ízletes receptekről beszélünk.

2016. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Citromos-bazsalikomos párolt spárga grillezett mozzarellával.
2016. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
www.mindmegette.hu beírod, hogy spárga
2016. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2016. aug. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!