Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 28 centis (kapcsos) tortaformá...

28 centis (kapcsos) tortaformába szeretnék kakaós piskótát csinálni. Mennyi lisztből csináljam?

Figyelt kérdés

Szeretném majd kettévágni és megtölteni csokikrémmel, szóval tortaféle lenne, szeretném ha azért magas is lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. ápr. 26. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Csokikrémet is kell irni? :D

Mindegy, irok egyet: 0,5 tejből kiveszel annyit egy tálba hogy 6 kanál lisztet tudjál elkeverni jól.A maradék tejet odateszed főzni.Cukrot izlés szerint ( megkóstolod).Amikor látod h már jó meleg , akkor beleöntöd a lisztes tejet. És folyamatosan addig kavarod amig jó sűrű lesz. Hagyod h hűljön ki, majd 25 dkg margarint hozzákavarsz, gyors mozdulatokkal+ 2-3 kanál kakót. Ha nincs tejed akkor vizzel is csinálhatod!! Nekem a múltkor se margarinom se tejem nem volt. És olyan FINOM vaniliás krém lett!!!! Mint a puding pont olyan volt!!!És tuti h ezerszer egészségesebb is!!!

Piskóta receptet ha nem ir senki akkor egyet irok.De csak fejből mert nincs itt a recept.

Kettévágni, meg cérnával a legkönyebb!!!!

2010. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah a kakaót azt még a meleg tejhez add hozzá.
2010. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi ez jól hangzik :) Így csinálom majd. Piskótát végül 4 tojásból csináltam. :)
2010. ápr. 26. 13:41
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha margarinom nincs mivel helyettesíthetem?:D
2010. ápr. 26. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Megcsináltad? H anincs margarinod akkor esetleg egy kicsi cajat, belekavarod és az állagát látod, h ne legyen lágy csak annyit bele kavarsz. De ha nem teszel semmit is jó lesz, pudingos lesz az állaga.
2010. ápr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
caj=vaj :))))
2010. ápr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen megcsináltam. Fini lett, köszi szépen! :)
2010. ápr. 27. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!