Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom, egyszerű padlizsánkrém...

Finom, egyszerű padlizsánkrém receptet tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

Még sosem csináltam. Nézegettem a neten, de nem tudom eldönteni, hogyan lenne a legfinomabb. Van, aki sütőben süti, van, aki felkockázza a padlizsánt, és a hagymával párolja össze. Sokan állítják, hogy majonéz kell bele, sokan kihagyják belőle. A fokhagyma is megosztó a receptekben.


És valóban nem érhet fémhez? Rozsdamentes villához, késhez sem?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. nov. 22. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ahány ház, annyi szokás, csak azt tudom leírni, hogy én hogy csinálom, nekem melyik változat ízlik legjobban.

A padlizsánt sütőben sütöm, előtte jól megszurkálom egy villával (saját tapasztalatom, semmi baja nem lesz, ha rozsdamentes fém ér hozzá). Fontos megszurkálni, mert volt már robbanó padlizsánom, amikor elmulasztottam :))

Ha már teljesen puha, löttyedt, akkor letakarva langyosra hűtöm, meghámozom, és egy tálban fakanállal összetöröm, miközben apránként olajat keverek hozzá. Sózom, borsozom, citromlevet keverek bele. Szeretem fokhagymásan, és/vagy apróra vágott vöröshagymával is, ez is ízlés dolga. Egyszer tettem bele majonézt, nekem nem ízlett, de sokan így szeretik. Nincs semmi kőbe vésve, kísérletezz bátran, aztán eldöntöd, hogy neked melyik változat jön be.

2016. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. teszek bele majonézt, és fokhagymát. Mi így szeretjük,
2016. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan úgy csinálom, ahogy az elő írta. A rozsdamentes evőeszköznek semmi baja nem lesz, csak régen volt, hogy a vasból készült késektől elfeketedett, akkoriban mindig a műanyagkést ajánlották, pedig az is ritka volt.

A majonézest is kóstoltam, az sem rossz, de anélkül nekem jobban ízlik.

2016. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 22. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Most már egyértelművé vált a rám való vadászat ! De mindenkit utolér a végzete, akár itt is. Nehogy azt higgyétek, hogy anonimok vagytok. Pontosan be lehet határolni a személyeteket, erre az üzemeltetőnek teljes jogköre van !És élni fogok azzal a jogommal, hogy kiszűrjenek benneteket.

Tisztességtelen, sunyi, alattomos, rosszindulatú "személyek " vagytok .

További jó vadászatot, (amíg tart a muníciótok )...

2016. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi, engem is lepontoznak folyton, bármit írok, ha szeretem a kelkáposztát, azt, ha nem szeretem, azt. Lehet, hogy valaki a 83%-osokra vadászik :)

Nem érdekel, ha tudok valakinek segíteni a válaszommal, akkor segíteni fogok eztán is, a lepontozó troll meg legyen boldog, ha neki ez a legnagyobb öröme.

2016. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lilla982 válasza:

Mi így szoktuk készíteni:

[link]

2016. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!