Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Berakhatom a tejforralót a...

Berakhatom a tejforralót a sütőbe süti sütésre?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de a párom mini tortát kért szülinapjára.

Nincs kicsi tortaformám, csak a 30 centi átmérőjű. A tejforralóm kb 16 cm átló lehet és ez már jobb lenne. Magas a fala is. Nincs fölös 2 ezrem mini tortaformára + kiszállítási ktg, és csak 1 alkalomról lenne szó. Vidéken lakom, beutazni egy ilyen dologért nem szeretnék és itt a környéken csak kis élelmiszerbolt van.

Megsüthetem a piskóta alapot a tejforraló edényemben? Be szabad rakni kb 18 fokra a sütőbe? Lesz baja az edényemnek?

Nem tudom az anyaga nevét, de nem nemesacél, ez fix. Nehezebb anyag, mint ami a hússütő teflonokban vannak.



2016. dec. 6. 00:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
180 fok akart lenni*
2016. dec. 6. 00:23
 2/12 A kérdező kommentje:

vmi ilyesmi anyag lehet

[link]

2016. dec. 6. 00:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyele, füle nem műanyag, be.
2016. dec. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen berakhatod, ha nincs műanyag része, de egy mini tortaforma nem csak egyszeri alkalomra jöhet jól. Jó esetben egy életre szóló beruházás lehet. :)
2016. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze berakhatod, de mint, ahogy írták, ha nincs műa.

része.

Én is sütöttem már minitortát egyszerű fél literes zománcozott kislábasban is.Nagyon formás lett.Persze ezt ki kellett kenni és lisztezni, de, ha a tied bevonatos azt nem kell.

2016. dec. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
En nem sütnek tejforraloban.... A nagy formában is lehet sütni, aztán kivagni, vagy muffinformaban, jenaiban, simán sutolapon. A tejforraloban el se tudom képzelni hogy sutnel, hiszen az egy dupla falú edény, folyadékkal töltve, sütésre alkalmatlan.
2016. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Én is inkább egy egyszerű kislábost vagy jénait javasolnék.


Legközelebb ha a városban jársz (nem tudom melyikhez laksz közel) akkor a piac környékén érdemes szétnézni. A legtöbb piacon van egy konyhafelszereléses stand vagy akár egy külön üzlet. Ezekben általában minden ilyesmit megkapsz, méghozzá jóval olcsóbban mint a neten vagy másik üzletben.

2016. dec. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Süss egyszerű piskóta lapot,mint a piskótatekercshez,és egy kistányér segítségével vágj lapokat belőle.

Nekem a nagy gáztepsi méretű piskótalapból 2 egész és két fél jön ki,,azt használom középső lapnak.

2016. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem minden tejforraló duplafalú és vízzel töltött.Ha az edény átmérője a kérdezőnek megfelel, nyugodtan használhatja a sütőben is, ha nem műanyag nyeles.

Szerintem öntöttvas, teflon bevonattal.

2016. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Csak abban az esetben süss benne,ha már soha többé nem akarod tejforralásra használni.
2016. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!