Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen süteményt készítenél...

Milyen süteményt készítenél abban az esetben, ha a vendégek között lenne liszt érzékeny, olyan aki laktózérzékeny, és olyan akinek inzulinrezinsztenciája van? Ha még finom is lenne annak külön örülnék?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
2016. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Magamnak mindig így sütök... De ha normál emberek közé viszek valamit, az olykor ez, ami még szép is (nekem túl cukros és amúgysem szeretem annyira a hőkezelt gyümölcsöt, de néha belefér):

[link]


Nem mintha pl. a csokitortámmal gond lenne, de az nem szép, sosem volt érzékem a tortákhoz (piskótát elég egyszerű lisztmentesen és extrém szénhidrátszegényen készíteni, a krémemben pedig tojás van, tej nem).

2016. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Étcsokis vegán sütit pl. zabpehelyből
2016. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A mákos almás nagyon jól néz ki!! Találtam még gm fanta szeletet is, csak tudomásom szerint light és laktózmentes tejtemék nem kapható, de a túró egyébként sem annyira hizlaló.

Sajnos a zab nem glutén mentes.

Még várok ötleteket, mert többször jön össze ez a társaság, és elmentem a kapott ötleteket!! Köszönöm!!

2016. dec. 11. 22:54
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Inzulinrezisztenciával eddig nem volt dolgom.

Glutén és laktóz érzékenynek Hunyadí tortát szoktam sütni, akár tepsiben a tésztalapokat, és kockára vágva tálalni.

Tésztához gesztenyemassza, sok tojás, cukor kell. Töltelék felvert,cukrozott tejszínhab, tetejére csokimáz. Ha tudod helyettesítheted a cukrot édesítőszerrel, abban nincs tapasztalatom. Finom, könnyű sütemény.


Tésztához: 7 tojás sárgáját 10 dkg porcukorral kikeversz, hozzáadod a 25 dkg áttört gesztenyemasszát, 1 cs vaníliás cukrot, 1 ek rumot, végül a kemény habbá vert fehérjét. 5 db 23 cm átmérőjű tortalapot lehet sütni belőle sütőpapíron. Ne ijedj meg, ha a lap felszíne ragadós marad.

Töltelék:

4 dl habtejszín (laktózmentes), 2 cs habfixáló, 7 dkg porcukor.


tetejére csokimáz, amin még száradás előtt jelöld be, hol fogod szeletelni, különben összenyomod a süteményt szeletelésnél.


Én dupla adagból szoktam sütni, 3 gáztepsi nagyságú lapot vagy 5 db 28 cm átmérőjű tortalapot.


Remélem sikerül a cukrot helyettesítened! :)

2016. dec. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Rizslisztből tökéletes piskótatésztát lehet készíteni. Tehát akkor a kevert tésztákhoz is jó. És akkor egyből ehet belőle nyugodtan a gluténérzékeny és a cukros is. Az inzulinrezisztencia olyan egyáltalán mint a cukorbetegség?

Laktózmentes tejtermékeket lehet kapni, de vehetsz növényi tejet is, vagy növényi tejport. Tehát a főbb alapösszetevőket megvan, hogy mivel tudod helyettesíteni, így már jobban lehet recepteket keresni. Meg ugye hogy az inzulinrezisztenciás mit nem ehet még, tudni kell. Esetleg mint a cukrosok, bizonyos gyümölcsöket.

2016. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

[link]


Itt is keresgélhetsz.

2016. dec. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Bármit el lehet készíteni. A lisztet behelyettesíthetted kukorica liszttel, kukorica darával, laktózmentes tejtermékek kínálata végtelen, a habtejszíntől kezdve mindent meglehet találni. A cukrot pedig lehet helyettesíteni édesítőszerrel.
2016. dec. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Céklás brownit szoktam rizslisztből, cukor helyett eritritot használok.
2016. dec. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Lehet már kapni olyan liszt-mixet, amely az általad sorolt feltételek szerint használható.

Egyszerűbb, ha a szaküzletben, bio-boltok, gyógynövény boltok stb. eladóit kérdezed meg.


De ha gondolod, itt is lehet kutakodni:

[link]


Illetve a "nóri minden-mentes" oldalán is rákereshetsz. Nagyon jó kis oldal.

2016. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!