Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valakinek egy nagyon tuti...

Valakinek egy nagyon tuti pogácsareceptje akad esetleg? Érdekelne!

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan pogácsareceptet,ami nem száraz,kicsit sem fojtós,hanem olyan magában is könnyen ehető,ízes,könnyű,omlós. Tegnap megkínáltak egy ilyen fajta sajtospogácsával, szerintem vajas lehetett a tésztája,teljesen olyan volt,ami már szinte krémes tésztájú,de nem azért,mert nem sült meg rendesen,hanem mert úgy volt összeállítva,hogy sütés után se legyen egyáltalán száraz. Valakinek lenne olyan receptje,amivel ilyen jó pogácsát lehet csinálni?
2016. dec. 29. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Túrós pogácsa.

Google ad rá ezer receptet.

2016. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Fél kiló liszt, negyed kiló zsír vagy margarin, 15-20 dkg juhtúró, 1 tojás, 1 nagy pohár tejföl, só és élesztő (én száraz élesztőt használok, 1 csomaggal.) Alaposan összegyúrni, félórát pihentetni, aztán kiszaggatva 150 fokos, előmelegített sütőben megsütni, légkeveréssel, 25-30 perc alatt. Lehet a tetejére tojásos lekenés után reszelt sajtot szórni, fontos, hogy legalább ujjnyi, inkább hüvelykujjnyi vastagra legyen nyújtva a tészta. Nekem ez mindig puha, nem száraz, elég gyakran sütök bableves, frankfurti leves mellé, vagy borkorcsolyának.
2016. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

A tesztahoz kell 40 deka liszt, 20 deka vaj, 10 deka felkemeny sajt, 1 kozepes tojas, 7g instant eleszto, 1 deci 2.8%os tej, es egy tk. So. A tetejere meg 5 deka sajt, es egy tojas.


Futtasd fel az elesztot a tejben, aztan keverd a tobbi hozzavalohoz, nyujtsd ujjnyi vastagra, es pogacsaszaggatoval szaggasd ki. Rakd a tepsire, majd kend le tojassal, es szord ra a sajtot. Hagyd egy orat a tepsiben pihenni a pogikat, aztan 200C°on sust meg kb. 12-13 perc alatt, mig aranybarnak nem lesznek

2016. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

50dkg liszt

2,5dkg élesztő

1 kávés kanál só

50dkg vaj (82% zsírtartalma legyen minimum)

1tojássárgája

Kevés tejföl

1 evő kanál zsír

15-20dkg reszelt sajt a tetejére

A hozzávalókból 25dkg vaj kivételével tésztát gyúrunk, majd kinyújtjuk. Dagasztani és keleszteni nem kell.

A megmaradt 25dkg vajat rákenjük, a tésztára ehhez z kicsit lágy legyen a vaj. Összehajtogatjuk.(ilyenkor, ha extra sajtosra szeretnéd, szórhatsz a rámára reszelt sajtot). Én fele füstölt fele sima sajtot szórok rá és utána hajtogatom.

Egy éjszakára a hűtőbe tesszük: Másnap kinyújtjuk, majd 2X 20 perces pihentetéssel, hajtogatjuk:

Tetszőleges formára szaggatjuk: A tetejét meg szórjuk a reszelt sajttal vagy olajos magvakkal.

170C sütőben addig sütjük, amíg azt nem látjuk, hogy KB 4-5 perc múlva kész.

Amikor már csak ez a 4-5 perc van, vissza ki kell venni az, sütőből. / Mert a zsiradék miatt tovább sül /

3 napig puha marad.

2016. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
13%
nekem van fogj egy ezrest menj el egy lipóti pékségbe és vegyél:) amugy a burgonyás is finom
2016. dec. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Legegyszerűbb túrós: ugyanannyi (gramm) liszt, margarin és túró, plusz ízlés szerint só, azonnal nyújtható, süthető, nem kell keleszteni.
2016. dec. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

75 dkg liszt

30 dkg zsír

2 tojás

6 dkg friss élesztő

1,5 pohár kis tejföl


Összegyúrod, keleszted, kinyújtod, megkened tojással, szórsz rá sajtot, kiszaggatod, és a kezeddel megsodrod, szóval nagyobb szaggatóval csináld, és pogihoz képest vékonyra nyújtsd, mert a sodrás után magas lesz de kicsi.

2016. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Off: Most amugy miert kellett lepontozni egy csomo mindenkit?
2016. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
sziasztok! köszi a válaszokat. szeretném leszögezni,hogy nem én pontoztam le,nem tudom ki volt,annyit tudtam segíteni a helyzeten hogy felpontoztam mindenkit. kivéve a menjél el a lipótiba és vegyél ott pogácsát válaszolót,de őt sem pontoztam le. megjegyezném,nálunk már nincs lipóti,de amikor volt,akkor sem ízlett a pogácsájuk.
2016. dec. 31. 12:21
 10/10 anonim ***** válasza:
7 es ,koszi,ezt kiprobalom,hogy szep magas legyen,ne lapos.
2018. júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!