Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zabpehelylisztből piskóta...

Zabpehelylisztből piskóta receptet tojás nélkül?

Figyelt kérdés
2017. febr. 16. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Fú hát az kemény dió, valsz.nem igazán lesz olyan,mint a klasszikus piskóta. Javaslom az útifűmaghéj használatát a tojás helyettesítésére, hogy ne essen morzsákra az egész dolog. És hogy feljöjjön, valószínűleg szódabikarbóna fog kelleni. Szerintem a legegyszerűbb, ha egy vegán piskótareceptet veszel alapul (beguglizod, kidob ezret), és a lisztet egyszerűen lecseréled az általad írt zabpehelylisztre.
2017. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Piskótát csak réteslisztből, tojásból és cukorból lehet sütni.

Zabpehelylisztből tojás nélkül is süthetsz valamit, de az nem lesz piskóta.

2017. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
38%
Elmész te.... piskóta tojás nélkül.....
2017. febr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Vegán """piskóta"""recepteket kell nézni.

Mivel a piskóta alapvetően tojásból van, minimális lisztfélével (aminek nem muszáj gabonának sem lennie, bár én sokkal jobbnak találom, ha keményítő is van benne) s opcionálisan édesítéssel (nem feltétlenül cukorral, a cukor roppant könnyen helyettesíthető)... A habbá veri tojás nélkül, ami az alapja, egyszerűen nem létezik.

Tudom, hogy rámondják egyes vegán sütikre, de az még véletlenül sem hasonlít a piskótára...

2017. febr. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A cukor maradhat?
2017. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
www.mindenmentes.hu
2017. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!