Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Májfasírtot készítettetek...

Májfasírtot készítettetek már? Csirke és sertésmájon kívül szoktatok más májból is készíteni ételt? Ha igen, milyen módon?

Figyelt kérdés

Tényleg igaz, hogy minden 10 dkg májhoz 1 tojás és 1 közepes reszelt krumpli kell?

Vérszegény vagyok és sok-sok májat kell ennem...


2010. máj. 10. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább pástétomot: hagymászsíron megpárolni, majorannával egy főtt krumplival egy nyers hagymával kétszer átdarálni, kis vajjal, mustárral, borssal kikeverni. Vagy pirított májat..fasírtként azt hiszem túl sok zsírt szívna magába!

Vigyázz: ha kevés a folsav, nem szívódik fel a vas! Folsavat ehetsz tablettában, vagy spenótban, vagy: [link]

vas van a tojássárgában is meg a marhahúsban. Mi az almába szúrunk néhány százas szeget, másnap kihúzzuk, s megesszük az almát. Többször felhasználható a szög.Ez is jó, hagyományos vaspótlás. Egyszerű, olcsó de bevált!

2010. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! májfasírtot nem szoktam, de a májgombóc csirkemájból nagyon finom.

hagymát kell dinsztelni,az elkapart májat átpirítani rajta

hozzá egy tojás sárgáját, prézlit, só, bors, pici majoranna, vágott petrezselyem és végül a tojás felvert habja.

húslevesből kiveszek és abba szaggatom a májgaluskákat, vagy, ha kicsit sűrűbbre csinálom a masszát vizes kézzel kis gombócokat formázok.

leveskockából készített lébe is meg lehet főzni.

csirke és disznómájat szoktam többféleképpen elkészíteni

resztelve, pörköltnek, rántva, pástétomnak.

a marhamáj nekünk nagyon keserűnek tűnik, így nem is használom.

üdv.

2010. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat!

Az első válaszolónak írnám: ALMÁBA 100-AS SZEG???? EZ MOST VALAMI VICC???

2010. máj. 11. 10:36
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! én nem az almás válaszoló vagyok, de bármily hihetetlen lehet benne valami. én egy piacos nénitől

tanult

am azt a praktikát, hogy a bablevesbe tegyek egy 100-as szöget és egy óra alatt megfő a bab. no ez így is van, valóban működik.

szerintem a kioldódó vasoxid a hatóanyag,bár kémiából nem voltam ötös:)

üdv.

2010. máj. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

07:48-as: Ez teljesen hihetetlen számomra! :D

Mi kérdeztük anno a kémia tanárunkat, hogy a 100-as szeg tényleg jó vas pótlására? És azt mondta, hogy nem!

De akkor csak van valami abban a 100-as szegben! :D

2010. máj. 13. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!